заборона

Дерогація, аброгація, нуліфікація: поняття, особливості та приклади застосування

У статті проаналізовано правові концепції дерогації, аброгації та нуліфікації, які є інструментами для регулювання відносин у суспільстві та міжнародних відносинах. Визначено, що дерогація означає часткове скасування закону або його окремих положень, з метою тимчасового відступу від зобов’язань під час надзвичайних ситуацій. Приклади дерогації включають дії України під час збройної агресії з боку російської федерації та заходи європейських країн під час пандемії COVID-19. Аброгація (аболіція), означає скасування або зміну застарілого закону чи угоди.

Заборона як метод правового регулювання під час пандемії коронавірусу в Україні

       Анотація.  Поширення коронавірусної інфекції нового типу COVID-19 тепер не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Таке рішення 5 травня ухвалила Всесвітня організація охорони здоровʼя. Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя. Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей.

Типові синтаксичні конструкції європейських стандартів та перекладання їх на українську мову

Стаття розвиває попередні авторові розвідки про синтаксичні конструкції у фахових текстах. На базі визначень новітнього міжнародного стандарту ISO 5127:2017 показано особливості фахової мови проти загальновживаної та пов’язана з цим відмінність критеріїв оцінювання мовних явищ. Запропоновано українські відповідники до типових синтаксичних конструкцій, якими в англійськомовних і німецькомовних стандартах передають вимогу, заборону, рекомендацію, дозвіл, можливість чи здатність.

Про заборони та обмеження в адміністративному праві

Розглянуто питання, що є актуальними і цікавими як для вчених, так і для
практичних працівників у частині знання та дотримання вимог заборон і обмежень,
передбачених нормами адміністративного права. Досить часто адміністративно-правові
заборони і обмеження ототожнюють із заходами адміністративного примусу, що не
співвідноситься з метою і завданнями заборон та обмежень. Звернено увагу на ролі та
значенні законності під час реалізації адміністративно-правових заборон та обмежень.