інноваційна діяльність

СВІТОВИЙ ДОСВІД НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНОЇ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ В ЦИФРОВУ ЕПОХУ: ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ТА ПАТЕНТНА ДІЯЛЬНІСТЬ В РОЗРІЗІ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ

Сучасна кластерна парадигма економічного розвитку має на меті сприяти поглибленню зв’язків між ринками капіталу та передовими ІКТ і цифровими технологіями, розвитком економіки знань та екологічністю виробництва, соціальною спрямованістю технологій, отримання синергетичних ефектів від спільних науково-дослідних розробок.

Підходи до комерціалізації результатів інноваційної діяльності спільних підприємств

Розглянуто різні підходи щодо комерціалізації результатів інноваційної діяльності спільних підприємств. Унаслідок огляду результатів оцінювання інноваційної діяльності країн світу згенеровано схему ранжування країн-лідерів у розрізі напрямів інноваційної діяльності. Описано процес комерціалізації результатів інноваційної діяльності підприємств. Систематизовано методи оцінювання потенціалу комерціалізації інноваційної діяльності та розглянуто підходи оцінювання її ефективності. Проілюстровано порядок оцінювання рівнів придатності до комерціалізації інноваційної розробки.

Інформаційні технології для забезпечення захисту права інтелектуальної власності: адміністративно-правові аспекти

Статтю присвячено комплексному дослідженню технологіям, які покликані здійснювати захист правам інтелектуальної власності. Проаналізовано наукознавче підґрунтя дослідження інформаційних технологій для забезпечення захисту права інтелектуальної власності.

Акцентовано увагу на тісному зв’язку розвитку інформаційних технологій і викликів для захисту інтелектуальної власності, розглянуто цю проблематику у контексті адміністративно-правових аспектів забезпечення такого захисту. Сформульовано пропозиції, спрямовані на вдосконалення адміністративно-правових актів у досліджуваній сфері.

Обґрунтування моделі інноваційної діяльності системи органів публічної влади: концептуальні засади

За використання методологічного забезпечення технології прийняття раціонального рішення, системного та системно-діяльнісного підходів обґрунтовано структуру інноваційної діяльності, спрямовану на оновлення ефективності системи органів публічної влади.

Правова політика у сфері інновацій та інтелектуальної власності

У статті досліджується правова політика у сфері інновацій та інтелектуальної власності. Обґрунтовано необхідність інноваційного розвитку України як одного з головних чинників соціально-економічного розвитку. Проаналізовано підходи до визначення сутності категорії «інноваційна діяльність» та визначено проблеми правового регулювання інноваційної діяльності у контексті з інтелектуальною діяльністю при забезпеченні інноваційного розвитку держави та її регіонів. Уточнено сутність правової політики щодо активізації та розвитку інноваційної складової національної економіки.

Теоретико-ігровий підхід до оптимізації інноваційної діяльності суб’єктів господарюванн

Розроблено методологічні підходи щодо оптимізації інноваційної діяльності та виробництва удосконаленої продукції суб’єктами господарювання. Викладено при- кладні аспекти виробництва інноваційної продукції на основі запропонованої опти- мальної стратегії розвитку. обчислено оптимальний варіант випуску удосконаленої продукції підприємства для отримання найбільшої прибутковості унаслідок реалізації виробленої продукції.

ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ТИП РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ ЯК УМОВА ЇЇ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ

Обґрунтовано необхідність переходу національної економіки на інноваційний шлях розвитку, наведено його основні характеристики, узагальнено досвід іноземних держав та переваги упровадження інновацій на підприємстві. Визначено взаємозв’язок і взаємодію інвестицій та інновацій. Доведено вагомість і місце інвестицій у інноваційному типу розвитку держави.