БЛОКЧЕЙН ТА БІОМЕТРИКА: ПРОБЛЕМИ І РІШЕННЯ

Переглянуто: Квітень 01, 2024
Прийнято: Квітень 05, 2024
Національний університет Львівська політехніка
Національний університет «Львівська політехніка»

Технологія блокчейн привернула значну увагу в останні роки завдяки своїй здатності революціонізувати звичайні процеси, надаючи швидші, безпечніші та економічно ефективніші рішення. У цьому дослідженні досліджується симбіотичний зв’язок між блокчейном і біометрією, досліджується, як ці технології можуть взаємно посилювати одна одну. Дослідження сфокусоване на двох аспектах: по-перше, всебічний аналіз блокчейну і біометрії, висвітлюючи потенційні переваги та перешкоди їхньої конвергенції. По-друге, глибше вивчення можливостей використання блокчейну для захисту біометричних шаблонів. Хоча описані раніше потенційні переваги є багатообіцяючими, інтеграція блокчейну та біометричних технологій стикається з проблемами через обмеження технології блокчейну. Ці обмеження включають обмежену здатність обробки транзакцій, необхідність зберігати всі системні транзакції, що призводить до збільшення вимог до пам’яті, і недостатньо вивчену стійкість до різноманітних атак. Історично біометричні системи були вразливими як до фізичних, так і до програмних атак. Хоча такі методи, як виявлення атак, можуть дещо пом’якшити вразливість фізичних сенсорів, захист від програмних атак потребує застосування заходів захисту біометричних шаблонів. Незважаючи на прогрес у цій галузі, залишається простір для вдосконалення цих методів. Інтеграція блокчейну у біометричні системи передбачає підвищення безпеки та ефективності в різних секторах. Поєднуючи незмінність і прозорість блокчейну з унікальністю та надійністю біометричних даних, організації можуть створювати надійні системи, які захищають конфіденційну інформацію, оптимізуючи процеси. Це дослідження підкреслює важливість розуміння тонкощів об’єднання цих технологій для ефективного використання їх повного потенціалу. Загалом це дослідження проливає світло на трансформаційну силу інтеграції блокчейну та біометрії, пропонуючи розуміння того, як ця синергія може стимулювати інновації, покращувати заходи безпеки та оптимізувати роботу в цифровому середовищі, що швидко розвивається.

[1] Ahmed, M.R., Islam, A.M., Shatabda, S., Islam, S.: Blockchain-based identity management system and self-sovereign identity ecosystem: a comprehensive survey. IEEE Access 10, 113436–113481 (2022)

[2] CHOUDHARI, S., DAS, S.K., PARASHER, S.: Interoperable blockchain solution for digital identity management, 6th International Conference for Convergence in Technology (I2CT), IEEE, pp. 1–6. (2021).

[3] Delgado-Mohatar, O., Fierrez, J., Tolosana, R., Vera-Rodriguez, R.: Blockchain and biometrics: a first look into opportunities and challenges. In: Blockchain and Applications: International Congress, pp. 169–177. Springer (2020)

[4] Puthal, D., Malik, N., Mohanty, S.P., Kougianos, E., Yang, C.: The blockchain as a decentralized security framework [future directions]. IEEE Consum. Electron. Mag. 7, 18–21 (2018)

[5] Rivera, R., Robledo, J.G., Larios, V.M., Avalos, J.M.: How digital identity on blockchain can contribute in a smart city environment, international smart cities conference (ISC2). IEEE 2017, 1–4 (2017)

[6] Patwary, A.A.N.; Fu, A.; Battula, S.K.; Naha, R.K.; Garg, S.; Mahanti, A. FogAuthChain: A secure location-based authentication scheme in fog computing environments using Blockchain. Comput. Commun. 2020, 162, 212–224.

[7] Tuli, S.; Mahmud, R.; Tuli, S.; Buyya, R. Fogbus: A blockchain-based lightweight framework for edge and fog computing. J. Syst. Softw. 2019, 154, 22–36.

[8] Guo, Y.; Guo, Y. FogHA: An efficient handover authentication for mobile devices in fog computing. Comput. Secur. 2021, 108, 102358.

[9] Fotohi, R.; Shams Aliee, F. Securing communication between things using blockchain technology based on authentication and SHA-256 to improving scalability in large-scale IoT. Comput. Netw. 2021, 197, 108331.

[10] Omar, I.A.; Hasan, H.R.; Jayaraman, R.; Salah, K.; Omar, M. Implementing decentralized auctions using blockchain smart contracts. Technol. Forecast. Soc. Chang. 2021, 168, 120786.

[11] Maxmen A., ‘‘Ai researchers embrace bitcoin technology to share medical data,’’ Nature, vol. 555, pp. 293–294, Mar. 2018.

[12] Nebula Ai (NBAI)—Decentralized ai Blockchain Whitepaper, Nebula AI Team, Montreal, QC, Canada, 2018.

[13] H. B. McMahan, E. Moore, D. Ramage, S. Hampson, and B. A. Y. Arcas. (2016). ‘‘Communication-efficient learning of deep networks from decentralized data.’’ [Online]. Available: https://arxiv.org/abs/1602.05629

[14] V. Lopes and L. A. Alexandre. (2018). ‘‘An overview of blockchain integration with robotics and artificial intelligence.’’ [Online]. Available: https://arxiv.org/abs/1810.00329

[15] T. Marwala and B. Xing. (2018). ‘‘Blockchain and artificial intelligence.’’ [Online]. Available: https://arxiv.org/abs/1802.04451.