безпека

Enhancing Host Intrusion Detection Systems for Linux Based Network Operating Systems

This paper proposes an enhanced model of Host Intrusion Detection Systems (HIDS) adapted for Linux- based Network Operating Systems (NOS), specifically SONiC. The SONiC architecture has been analyzed to identify intrusion-sensitive components, including telemetry data, container logs, and inter-container communications. A machine learning-based HIDS profile has been introduced to detect anomalies within containerized services and network modules. Signature-based, anomaly-based, and hybrid-based detection approaches have been classified with consideration of NOS-specific traits.

ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ БЕЗПЕЧНОСТІ ВІДМОВОСТІЙКОЇ СИСТЕМИ ВІДПОВІДАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ БЕЗ ВІДНОВЛЕННЯ МЕТОДОМ ПРОСТОРУ СТАНІВ

Системи відповідального призначення (англ. – Safety Critical System – SCS) відіграють ключову роль у критичних сферах діяльності, де необхідна висока безпечність, надійність і безперервність роботи. До таких систем належать військові, космічні, енергетичні, авіаційні, медичні та транспортні комплекси, що функціонують в екстремальних умовах і мають виконувати свої функції незалежно від зовнішніх та внутрішніх впливів.

ПРИНЦИПИ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОЄКТУВАННЯ ДИТЯЧИХ ПАРКІВ РОЗВАГ НА ПРИКЛАДІ ДИТЯЧОГО ПАРКУ “УРУРУ” У СТАРОМУ СЕЛІ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сучасний розвиток міського середовища вимагає створення комфортних, безпечних та архітектурно продуманих просторів для дітей. Дитячі парки розваг відіграють важливу роль у міському середовищі, оскільки поєднують функціональність, естетику та інтеграцію з природним ландшафтом.

РОЗРОБКА ПРОГРАМИ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ПРОСТОРУ КОЛАБОРАТИВНОГО РОБОТА

У статті представлено розробку програмного забезпечення для моделювання та імітації робочого простору колаборативного робота з урахуванням присутності людей. Це важливий крок у створенні безпечних та ефективних роботизованих систем у рамках концепції Industry 5.0. Проблема породжена необхідністю забезпечення безпеки під час взаємодії робота з оператором, що актуально для сучасних виробничих процесів з високою участю людини.

Методи та засоби аналізу безпеки інформаційних систем із використанням розподіленого трасування

Стаття описує методи та засоби цифрової безпеки, що використовують розподілене трасування для виявлення, розслідування та запобігання інцидентам. Описані методи та засоби застосовуються до рішень будь-якого масштабу – від великих підприємств до невеликих проектів; будь-якої галузі – охорона здоров’я, банківська справа, урядові установи, роздрібна торгівля тощо. У статті застосовується комплексний підхід до вирішення питань цифрової безпеки, охоплюються процеси ідентифікації, оповіщення, запобігання, розслідування та аудиту наявних інцидентів.

Дослідження експортного потенціалу зернової промисловості України в умовах війни

Досліджено роль та місце України на світовому ринку зерна, ідентифіковано вплив війни на обсяги виробництва та експорту зернових культур в Україні, розкрито роль експортного потенціалу зернової промисловості в умовах війни. Окреслено складники кон’юнктури українського ринку зерна, зокрема зосереджено увагу на аналізі динаміки цін на зернові культури та чинники, які на неї впливають; виявлено основні перешкоди розвитку ринку зерна в умовах війни.

Проблеми людського чинника в транспортних системах

Статистика аварій у сфері транспорту та практичні результати у сфері безпеки вказують на те, що без вирішення проблематики людського чинника технологічні рішення не здатні забезпечити життєздатність (безпеку, стійкість, надійність та ефективність) складних систем та структур. Особливо гостра ця проблема для транспортних систем як надзвичайно складних технологічно-соціальних структур, що орієнтовані на забезпечення ефективності та безпеки цілої сфери життя людства. У транспортних системах та технологіях людський чинник відіграє критичну роль.

Співвідношення державного та громадського контролю у сфері охорони здоров’я

Анотація. В науковій статті зосереджено увагу на факторах, які свідчать про актуальність дослідження державного і громадського контролю у сфері охорони здоров’я як об’єкта правового регулювання. До таких факторів належить незадовільний стан здоров’я населення, дотримання прав людини у сфері охорони здоров’я, якість та ефективність проведення медичної реформи, якість надання медичних послуг та ін. Відтак дослідження особливостей співвідношення та правового регулювання державного та громадського контролю у сфері охорони здоров’я є надзвичайно актуальним.

БЛОКЧЕЙН ТА БІОМЕТРИКА: ПРОБЛЕМИ І РІШЕННЯ

Технологія блокчейн привернула значну увагу в останні роки завдяки своїй здатності революціонізувати звичайні процеси, надаючи швидші, безпечніші та економічно ефективніші рішення. У цьому дослідженні досліджується симбіотичний зв’язок між блокчейном і біометрією, досліджується, як ці технології можуть взаємно посилювати одна одну. Дослідження сфокусоване на двох аспектах: по-перше, всебічний аналіз блокчейну і біометрії, висвітлюючи потенційні переваги та перешкоди їхньої конвергенції.

Система управління безпекою життєдіяльності мешканців великого міста

Розглянуто основні поняття безпеки життєдіяльності міста, особливості управління безпекою, постановка задачі управління безпекою міста, фактори впливу на безпкеку міста та наслідки цього впливу, проаналізовано зв”язок факторів впливу та наслідків для типових об”єктів та систем міського середовища.