безпека

Методи та засоби аналізу безпеки інформаційних систем із використанням розподіленого трасування

Стаття описує методи та засоби цифрової безпеки, що використовують розподілене трасування для виявлення, розслідування та запобігання інцидентам. Описані методи та засоби застосовуються до рішень будь-якого масштабу – від великих підприємств до невеликих проектів; будь-якої галузі – охорона здоров’я, банківська справа, урядові установи, роздрібна торгівля тощо. У статті застосовується комплексний підхід до вирішення питань цифрової безпеки, охоплюються процеси ідентифікації, оповіщення, запобігання, розслідування та аудиту наявних інцидентів.

Дослідження експортного потенціалу зернової промисловості України в умовах війни

Досліджено роль та місце України на світовому ринку зерна, ідентифіковано вплив війни на обсяги виробництва та експорту зернових культур в Україні, розкрито роль експортного потенціалу зернової промисловості в умовах війни. Окреслено складники кон’юнктури українського ринку зерна, зокрема зосереджено увагу на аналізі динаміки цін на зернові культури та чинники, які на неї впливають; виявлено основні перешкоди розвитку ринку зерна в умовах війни.

Проблеми людського чинника в транспортних системах

Статистика аварій у сфері транспорту та практичні результати у сфері безпеки вказують на те, що без вирішення проблематики людського чинника технологічні рішення не здатні забезпечити життєздатність (безпеку, стійкість, надійність та ефективність) складних систем та структур. Особливо гостра ця проблема для транспортних систем як надзвичайно складних технологічно-соціальних структур, що орієнтовані на забезпечення ефективності та безпеки цілої сфери життя людства. У транспортних системах та технологіях людський чинник відіграє критичну роль.

Співвідношення державного та громадського контролю у сфері охорони здоров’я

Анотація. В науковій статті зосереджено увагу на факторах, які свідчать про актуальність дослідження державного і громадського контролю у сфері охорони здоров’я як об’єкта правового регулювання. До таких факторів належить незадовільний стан здоров’я населення, дотримання прав людини у сфері охорони здоров’я, якість та ефективність проведення медичної реформи, якість надання медичних послуг та ін. Відтак дослідження особливостей співвідношення та правового регулювання державного та громадського контролю у сфері охорони здоров’я є надзвичайно актуальним.

БЛОКЧЕЙН ТА БІОМЕТРИКА: ПРОБЛЕМИ І РІШЕННЯ

Технологія блокчейн привернула значну увагу в останні роки завдяки своїй здатності революціонізувати звичайні процеси, надаючи швидші, безпечніші та економічно ефективніші рішення. У цьому дослідженні досліджується симбіотичний зв’язок між блокчейном і біометрією, досліджується, як ці технології можуть взаємно посилювати одна одну. Дослідження сфокусоване на двох аспектах: по-перше, всебічний аналіз блокчейну і біометрії, висвітлюючи потенційні переваги та перешкоди їхньої конвергенції.

Система управління безпекою життєдіяльності мешканців великого міста

Розглянуто основні поняття безпеки життєдіяльності міста, особливості управління безпекою, постановка задачі управління безпекою міста, фактори впливу на безпкеку міста та наслідки цього впливу, проаналізовано зв”язок факторів впливу та наслідків для типових об”єктів та систем міського середовища.

Системний підхід до вибору консолідованої інформації в управлінні

Розглянуто системний підхід до визначення консолідованої інформації для ефективного управління екологічною безпекою міста. Запропоновано використання системи цілей управління екобезпекою міста та їхнього системного аналізу. Визначено консолідовану інформацію для управління екобезпекою міста, структуру управлінських дій та їхніх можливих виконавців.

Управління екологічною безпекою міста

Розглянуто проблеми екологічної безпеки міста як складової безпеки життєдіяльності міста. Проаналізовано причин виникнення небезпек і можливі варіанти їх ліквідації за допомогою управлінських дій. Запропоновано концептуальну схему управління міською екобезпекою і структуру управлінського органу, алгоритм управління екобезпекою.

Система виявлення літальних апаратів на основі аналізу звукових сигналів

У статті наведено сучасну систему виявлення літальних апаратів на основі аналізу звукових сигналів, розроблену з використанням технологій нейромереж та алгоритмів звукового аналізу. Під час розроблення системи були використані новітні технології, як-от акустичні датчики, одноплатні мікрокомп'ютери та зовнішні пристрої для оброблення і зберігання інформації, одержуваної з довкілля, що забезпечує швидке і точне виявлення літальних апаратів у повітрі.

Сутнісна характеристика основних понять категорійного апарату управління безпекою праці у територіальних громадах

Досліджено особливості категорійного апарату управління безпекою праці у територіальних громадах. Проаналізовано дефініції «безпека», «управління безпекою праці». Управління безпекою праці – це цілеспрямована діяльність, що орієнтована на попередження впливу шкідливих та небезпечних факторів на об’єкт або суб’єкт, спрямована на мінімізацію заподіяння їм шкоди. Проаналізовано підходи до визначення дефініції «териоріальна громада» та визначено головні завдання територіальних громад для гарантування безпеки її мешканців.