Критерії вибору архітектури нейронної мережі для розв'язання задач з захисту інформації

Терейковський І.А.

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”

Запропоновано методи і критерії оптимізації архітектури нейронної мережі, призначеної для розв’язання актуальних задач з захисту інформації в комп’ютерних системах та мережах. Наведено приклади оптимізації архітектури нейронної мережі, призначеної для виявлення комп’ютерних вірусів.

1. Хорошко В. А. Методы и средства защиты информации / В. А. Хорошко, А. А. Чекатов. − К.: Юниор, 2003. − 504 с. 2. Терейковський І. Нейронні мережі в засобах захисту комп’ютерної інформації / І. Терейковський. − К.: ПоліграфКонсалтинг. 2007. – 209 с. 3. Ежов А. А. Нейрокомпьютинг и его применения в экономике и бизнесе / А. А. Ежов, С. А. Шумский. − М. : МИФИ, 1998. − 224 с. 4. Хайкин С. Нейронные сети: полный курс, 2-е изд., испр. / Хайкин С.; пер. с англ. Н. Н. Куссуль. − М.: Вильямс, 2006. − 1104 с. 5. Шуклін Д. Є. Моделі семантичних нейронних мереж та їх застосування в системах штучного інтелекту: 05.13.23.. // Дис. …канд. техн. наук. − Харків, 2003. − 196 с.