Наведена поляризація як електромагнітне явище (загальна феноменологічна теорія)

2013;
: pp. 163 - 165
Надіслано: Червень 13, 2013
Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана
Акціонерне товариство «СИБІРСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГЕОЛОГІЇ, ГЕОФІЗИКИ І МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ» (АТ «СНІІГГіМС»)

Пройшло більше трьох десятиліть відколи геофізики почали розглядати наведену поляризацію як електромагнітне явище, що зумовило доцільність представлення оглядової доповіді, яка узагальнює цей досвід. Узагальнення проведене на основі запропонованої авторами загальної феноменологічної теорії електромагнітного поля в гетерогенному геологічному середовищі. Електромагнітні властивості такого середовища залежать від часу і частоти поля.

1. Каменецкий Ф.М. Электромагнитныe геофизические исследования методом переходных процесссов. – М., РФФИ, ГЕОС. – 1997, – 162 с.
  2. Кормильцев В.В. Вызванная поляризация в уравнениях электродинамики. – Свердловск, УНЦ АН СССР. – 1981, – 44 с.
  3. Tригубович Г.M., Электромагнитная разведка становлением поля наземного и воздушного базирования: новая концепция и результаты, Всеросс. школа-семинар по ЭМ зондированиям. – Кн. 1, СПбГУ. – 2011. – С. 115-124.
  4. Тригубович Г.М., Персова М.Г., Соловейчик Ю.Г., 3D-электроразведка. – Новосибирск: Наука, 2009. – 314 с.
  5. Dias, C.A., Developments in a model to describe low-frequency electrical polarization of rocks: Geophysics, – 2, – 2000. – P 437-451.
  6. Hallbauer-Zadorozhnaya, V.Yu., Kamenetsky, F.M., and Shmidbaue R.E., Laboratory measurements of frequency dispersion  of  sedimentary rocks’  electricproperties as applied to groundwater contamination, The 16ts Workshop on EМ induction in the Earth, The College of Santa Fe, New Mexico, USA, EM. – 2002. – С. 1-2.
  7. Kamenetsky, F.M. Equations of the electromagnetuc field in dispersive media, Extended Abstracts of the 16ts Workshop on EM induction in the Earth, The College of Santa Fe, New Mexico, USA, EM. – 2002. – С. 2-5.
  8. Kamenetsky F.M., Stettler E.H., Trigubovich G.M. Transient Geo-Electromagnetiсs, Munich, Ludwig-Maximilian University, Vela Verlag. – 2010. – 304 p.
  9. Trigubovich G.M. Pulse induction electric prospec­ting with the moving sensors in solving enginee­ring and hydrogeological problems under urban conditions, Abstracts of 31st International Geolo­gical Congress, Rio de Janeiro, Brazil. – 2000
  10. Trigubovich G.M. and Epov M.I. Technology of electromagnetic scanning the near-surface layer as applied to solving the engineering-geology problems Extended Abstracts of EAGE and EAGO Conference and Exhibition, Мoscow. – 1997.