геометричне нівелювання

Аналіз вертикальних рухів перманентної ГНСС-станції POLV на основі супутникових даних та нівелювання

Метою роботи є аналіз результатів дослідження динаміки вертикальних рухів перманентної станції системи позиціонування ГНСС «Полтава» (ідентифікатор POLV). Методика. На території Полтавської гравіметричної обсерваторії розбитий геодинамічний полігон. Він включає репери з відомими показниками стійкості, які закладені на різній глибині. На репері А1, який відзначається високою стійкістю впродовж 30 років спостережень, встановлено точний нівелір Н‒05.

Дослідження впливу гірничих виробок рудників ДП «Солотвинський солерудник» на земну поверхню, будівлі та споруди з використанням супутникового радарного моніторингу

Ці дослідження спрямовані на проведення геодинамічного аудиту ДП «СОЛОТВИНСЬКИЙ СОЛЕРУДНИК» та прилеглої території з можливістю виявлення зон з осіданням або підняттям земної поверхні, які плавно сповільнюються, прискорюються або розвиваються з постійною швидкістю. Моніторинг зони інтересу проведений з використанням сучасних технологій супутникової радарної інтерферометрії. Достовірність отриманих результатів підтверджена вимірюваннями вертикальних зміщень земної поверхні та окремих об’єктів методом геометричного нівелювання.

Про стійкість перехідних точок в геометричному нівелюванні

Останнім часом багато уваги приділяється розробці і застосуванню різних типів милиць, зокрема гвинтових [1, 3], застосування яких доцільніше, оскільки їх вертикальні переміщення значно менше, ніж у звичайних. Залишаються тільки питання про їх формі, розмірах різьблення і способах загвинчування в грунт.

Дослідження точності методів тригонометричного нівелювання для передачі висот через водні поверхні

Мета. Актуальними залишаються дослідження передачі висот через водні поверхні, опрацювання методики підвищення точності тригонометричного нівелювання замість геометричного. Дослідити методи тригономет­ричного нівелювання, які можна застосовувати для передачі висот над водними поверхнями із використанням сучасних приладів. Методика. Виконані одночасні та неодночасні взаємні спостереження над різними водними поверхнями. Виконано опрацювання результатів тригонометричного нівелювання різними методами. Результати.

Експериментальні дослідження точності геометричного нівелювання способом “вперед–назад”

Наведено результати порівняльних експериментальних досліджень способів геометричного нівелювання з "середини" і "вперед-назад". Пропонований спосіб дозволяє контролювати положення променя візування в процесі нівелюванняі спрощує процес вибору плеча нівелювання. Показано, що точність способу"вперед-назад" відповідає точності нівелювання з "середини".

Моторизоване високоточне геометричне нівелювання

Аналізується методика моторизованого високоточного геометричного нівелювання, його ефективність і перспектива введення в Україні.

Перспективи створення нівеліра-рефрактометра

Запропоновано нівелір-рефрактометр оснований на способі спостережень зображень відлікової шкали в прямовисно встановленому плоскому дзеркальному відбивачі, що дозволяє безпосередньо визначати і враховувати поправки за рефракцію в результати геометричного нівелювання. Створено лабораторний зразок дзеркального відбивача з установкою площини відображення в прямовисне положення

Дослідження впливу психофізіологічних факторів спостерігачів на результати геометричного нівелювання

Досліджується психофізіологічний стан спостерігачів при проведенні геометричного нівелювання. Встановлено, що коефіцієнт ентропії кожного спостерігача дає репрезентативну характеристику його стану при проведенні вимірювань. Складені для кожного спостерігача рівняння регресії дозволяють обчислювати систематичні помилки при проведенні нівелювання, а виправлені цими поправками виміряні перевищення підвищують точність нівелювання.

Апробація застосування неодночасного двостороннього тригонометричного нівелювання з урахуванням вертикальної рефракції

Мета. Актуальним залишається розробка ефективного, економічного та надійного способу тригоно­метричного нівелювання, який дав би змогу замінити геометричне нівелювання без втрати точності, особливо під час виконання робіт у гірській місцевості. Методика.