minors

Проблема кримінологічного аналізу особи неповнолітнього, який вживає наркотичні засоби

В статті досліджуються проблеми поширення наркотизму, зокрема, наркоманії серед неповнолітніх в Україні на сучасному етапі. Проаналізовано наслідки вживання наркотичних речовин (психосоціальні та медичні). Також простежено взаємозв’язок між вживанням наркотичних речовин та злочинністю загалом. Звернено увагу на специфічні особливості наслідків вживання наркотичних речовин неповно­літніми особами. Окрема увага присвячена проблемі віктимізації осіб, які допускають немедичне вживання наркотичних засобів.

Неправомірна поведінка неповнолітніх: сучасні виклики та шляхи протидії

Неправомірна поведінка неповнолітніх належить до складних соціально-правових явищ, оскільки вона негативно впливає не лише на юних правопорушників, а й на су­спільство загалом. Неповнолітній вік зумовлений браком соціального досвіду, здат­ністю правильно оцінити певні життєві проблеми, нерозвиненістю фізіологічного та пси­хо­логічного стану.

Види покарань які застосовуються до неповнолітніх

У статті досліджуються види покарань, які можуть бути застосовані до непов­но­літніх згідно з Кримінальним кодексом України. Зазначається, що стаття 51 КК України містить загальний перелік покарань, тоді як стаття 98 встановлює спеціальну підси­стему покарань для неповнолітніх, до якої входять: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт та позбавлення волі на певний строк.

Детермінанти девіантної поведінки неповнолітніх

Девіантна поведінка неповнолітніх проявляється у різних формах та має різний ступінь вираженості, що зумовлено впливом зовнішнього соціального середовища та індивідуальними особливостями самої особистості неповнолітнього, які визначають його реакції на різні життєві невдачі.  

Поведінка, що відхиляється від загальноприйнятих очікувань, може бути як конструктивною, так і деструктивною, а девіантна поведінка відповідно позитивною чи негативною. Водночас оцінка такої поведінки відбувається з огляду на соціальні наслідки такого відхилення.  

Відбування покарань неповнолітніми в країнах західної та східної Європи порівняно з Україною

Система поводження з дітьми, які мають проблеми із законом, існують вже більше століття, починаючи зі створення окремих установ для неповнолітніх правопорушників та дітей «групи ризику», за яким незабаром було прийнято низку  нормативно-правових актів. Хоча з самого початку діяли різні моделі, переважним був підхід, орієнтований на забезпечення благополуччя дитини, тобто забезпечення її найвищих інтересів.

Роль правового регулювання інформаційної безпеки неповнолітніх у мережі Інтернет

Правове регулювання - це здійснюване за допомогою системи правових актів (юридичних норм, правовідносин, індивідуальних приписів та ін.) результативний, нормативно-організаційний вплив на громадські відносини з метою їх впорядкування, охорони, розвитку до відповідних суспільних потреб.

Mechanism of determination of the kind of the deviant behavior

The article presents a scientific and theoretical review of domestic and foreign studies devoted to the problem of aggression and behavioral deviations in the children's environment. The psychological features of destructive behavior and its characteristics from the standpoint of psychology, sociology and criminal-law sciences are considered. The mechanisms of formation of illegal actions are revealed, and the influence of deviations on the formation of personality is analyzed.

Щодо національної моделі ювенальної юстиції

Розглянуто систему ювенальної юстиції. Особливу увагу зосереджено на моделях ювенальної юстиції. Визначено оптимальну модель для упровадження у національне законодавство.