стандарт

FEATURES OF TRANSFERRING SIZE OF LENGTH UNIT FROM WORKING STANDARD TO MEASURING DEVICE

The paper examines the characteristics of accuracy when transferring the size of a unit of length from a standard to an industrial measuring device. Based on the processing of the calibration results, the peculiarities of using different transfer schemes within the limits of the current regulatory document were considered. The problems that arise are studied. To ensure an effective scheme of transfer and unity of measurements, the expediency of application of the method of RMS deviations in the analysis of the obtained measurement results is shown.

ДОСЛІДЖЕННЯ ДОВГОТРИВАЛОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО ЕТАЛОНУ ІНДУКТИВНОСТІ

Вимірювання індуктивності є важливим для усіх галузей техніки, пов’язаних із застосуванням електрики: енергетики і електроніки, радіо і телебачення, транспорту і зв’язку та з науковими дослідженнями. Електромеханічні прилади та електронні компоненти можна охарактеризувати за допомогою вимірювання імпедансу для ідентифікації параметрів їх еквівалентної електричної моделі. Розробляються нові методи вимірювання індуктивності у специфічних галузях діяльності.

Правові стандарти як міжнародно-правова категорія: теоретичні основи

У статті виявлено тенденцій розвитку правових стандартів як міжнародно-правової категорії, визначено зміст цих стандартів та їх класифікацію. З’ясовано, що стандарт у правовому контексті, насамперед слід з’ясувати: чи стандарт – це окрема правова категорія, що закріплює права, свободи та обов’язки; чи стандарт – це правова категорія, що визначає висхідну точку для розвитку норм, але при цьому не породжує чітких прав, свобод та обов’язків.

Розробляння нової редакції ДСТУ ISO 860 «Термінологічна робота. Гармонізування понять і термінів»

У статті розглянуто розробляння нової редакції національного стандарту ДСТУ ISO 860 «Термінологічна робота. Гармонізування понять і термінів». Заналізовано зміни в міжнародному стандарті ISO 860:2007 і труднощі, які виникли під час його перекладу.

НОВИЙ ПІДХІД ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ НЕОБХІДНОСТІ ПРОВЕДЕННЯ КАЛІБРУВАННЯ ВИМІРЮВАЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ

У статті запропоновано новий підхід до визначення необхідності вчасного проведення калібрувань еталонів та засобів вимірювальної техніки з метою забезпечення метрологічної простежуваності результатів вимірювань. Підхід заснований на використанні контрольних карт Шухарта з нанесенням на них ковзних (рухомих) середніх. Розглянуто приклад застосування ковзних середніх для вирішення поставленої задачі.

Кадастрове зонування земель

Мета. Кадастрове зонування земель є однією із важливих складових створення кадастрової системи України, що сприяє створенню привабливого інвестиційного клімату та визначенню пріоритетних напрямків сталого економічного розвитку територій. Значною мірою, на наш погляд, ці питання не сповна вирішені для земель за межами населених пунктів.