законодавство

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ПЕРЕДУМОВИ ФОРМУВАННЯ КОЛІВІНГІВ В УКРАЇНІ

Колівінги як інноваційний формат житлової нерухомості стрімко набувають популярності в Україні та у світі. Ця концепція, що поєднує спільне проживання із можливістю обміну соціальним та професійним досвідом, стала відповіддю на сучасні виклики урбанізації, мобільності та економічної ефективності.
Мета статті – дослідити вплив формування нормативно-правової бази, зокрема державних будівельних норм, на розвиток та реалізацію концепцій спільного проживання в Україні.

Основні засади регулювання сімейних правовідносин в Україні та США: порівняльний аналіз

У статті відзначено, що сімейне право є важливою складовою частиною правової системи будь-якої держави, оскільки воно регулює стосунки між членами сім’ї, зокрема питання укладення шлюбів, розлучень, опіки над дітьми, аліментів та інших аспектів, що стосуються сімейних відносин. Ця робота порівнює сімейне право України та США, висвітлюючи ключові відмінності та спільні риси, а також їхній вплив на практику сімейних стосунків. У межах статті розглядаються основи сімейного законодавства обох країн, зокрема кодекси, які регулюють сімейні відносини.

Features of the Functioning of the Institute of Military Chaplains in Ukraine: National Problems and Projection Into International Experience

У статті опрацьовано передумови становлення та реалізації служби інституту військових капеланів, її важливість та актуальність в умовах понаддесятирічної війни та повномасштаб­ного незаконного воєнного вторгнення на територію незалежної України. Знання про роль і місце військових капеланів у збройних силах, особливості їх душпастирської діяльності потрібні перш за все для повноцінного функціонування Українських Збройних сил, до складу яких входять люди, що зберігають своє психологічне здоров’я та стійкість, будучи максимально наближеними до християнської віри та релігії.

Anti-Corruption Mechanisms in the Antiquity Era and Their Effectiveness

Корупція, як одна з найбільш стійких соціальних патологій, супроводжує людство з мо­менту зародження перших цивілізацій. Вона виникла одночасно з появою суспільної ієрархії, адміністративного управління та розподілу ресурсів, стаючи невід’ємною частиною взаємовід­носин між владою і суспільством. У стародавніх державах корупційні практики були настільки поширеними, що багато вчених розглядають їх як один із системних чинників, що впливали на розвиток політичних і правових інститутів.

Закономірність у використанні метафізичних норм людської гідності

Людська гідність зумовлена природним правом, яке обов’язкове для практич­ного життя. Тому зв’язок умов життя з природними нормами є закономірністю. Адже мікро­космос у макрокосмосі діє завдяки природно-надприродним нормам, подібно до руху космічних кораблів у Всесвітньому просторі. Невикористання цих вищих правових норм людської гідності призведе до загибелі, знищення умовного біологічного косміч­ного корабля. Цей об’єктивний зв’язок, правові характеристики у практичному житті часто недооцінюються. 

Правове регулювання сфери біоенергетики в Україні

Стаття присвячена дослідженню сучасного стану вітчизняного нормативно-право­вого регулювання біоенергетики та перспективи його вдосконалення.

Виробництво та використання відновлюваної енергії в різних галузях і секторах має за мету забезпечення енергетичної незалежності та безпеки, декарбонізації, досяг­нення максимального рівня кліматичної нейтральності тощо. 

Підходи до розуміння корупції у міжнародному та національному законодавстві

В статті проводиться аналіз поняття «корупція» як складного феномену, що негативно впливає на всі аспекти суспільного життя та свідомості, підриваючи основи соціальних цінностей та державного авторитету. Автори звертають увагу на відсутність єдиного визначення корупції у міжнародних документах, що викликає потребу в глибшому аналізі та розумінні корупції.

Забезпечення функціонування суспільства у діяльності органів місцевого самоврядування за умов дії правового режиму воєнного стану

Наукова стаття присвячена дослідженню питань діяльністі органів місцевого самоврядування в період дії правового режиму воєнного стану у забезпечені функціонування суспільства, характеристики поняття, компетенції та ознак органів місцевого самоврядування, видів органів місцевого самоврядування. У статті розглянуто наукові і нормативно-правові підходи до визначення найважливіших функцій місцевої влади, зокрема, забезпечення конституційних прав та безпеки громадян. Місцеве самоврядування в період дії воєнного стану щоденно стикається з багатьма викликами.

Умови застосування примусових заходів медичного характеру

Умови застосування примусових заходів медичного характеру є важливою темою, яка вимагає ретельного вивчення та розуміння, особливо у контексті прав людини та медичної етики. Прийняття рішень про застосування таких заходів повинно базуватися на конкретних обставинах і забезпечувати баланс між потребами індивіда та інтересами громадського здоров’я.

Міжнародно-правове регулювання окремих питань трудової міграції

Анотація. Доведено факт широкого поширення трудової міграції не лише серед населення України, а й серед світової спільноти загалом. Визначено основні причини переміщення працездатного населення в умовах глобалізаційних процесів. Встановлено головні аспекти необхідності існування уніфікованої моделі відповідності законодавств держав міжнародним стандартам. Доведено, що одностайність здійснення правового регулювання процесу трудової міграції сприяло б усуненню протиріч між приписами правових систем різних держав.