У статті висвітлено поняття, ознаки та класифікації воєнних злочинів. Розкриття змісту поняття “воєнний злочин” з урахуванням положень міжнародного кримінального права. Акцентується увага на розкритті змісту поняття “воєнний злочин” з урахуванням положень міжнародного кримінального права. Україна переживає складний період історії, пов’язаний із збройним конфліктом на сході країни. Це створює серйозну потребу у вивченні та регулюванні воєнних злочинів в контексті національного кримінального права. Постановка проблеми зосереджує увагу на воєнних злочинах як об’єкті дослідження. Це дає змогу визначити специфічність цих злочинів та необхідність їх окремого правового регулювання. Злочинні дії в контексті збройного конфлікту мають свої особливості та можуть відрізнятися від злочинів, які вчиняються в мирний час.
Подальше дослідження цієї проблеми може включати аналіз правового регулювання воєнних злочинів в Україні, порівняння з міжнародними нормами, вивчення практики судового переслідування воєнних злочинів, а також розробку пропозицій щодо вдосконалення законодавства у цій сфері. У статті розкривається поняття воєнного злочину в кримінальному праві України, його ознаки, перелік воєнних злочинів, передбачених КК України. Надається інформацію про правовий статус та поняття воєнних злочинів згідно з українським законодавством, а також проаналізовано міжнародні норми, які регулюють цю проблему. Розкрито проблематику воєнних злочинів, шляхів їх вирішення і регулювання. Аналіз санкцій за скоєння воєнних злочинів, передбачених відповідно до законодавства України. Аналіз забезпечення прав підозрюваних та обвинувачених у воєнних злочинах, а також дотримання міжнародних стандартів. Класифікація воєнних злочинів українського кримінального права, яка включає: злочини проти миру, злочини проти цивільного населення та військові злочини. Аналіз захисту прав індивідуальної особи, а також забезпечення справедливого судового процесу для підозрюваних та обвинувачуваних.
1. War and Law. – London, 1984. – P. 102. [in English] https://doi.org/10.1525/9780520345898 .
2. Greenspan M. The Modern Law of Land Warfare / M. Greenspan. – Berkeley, 1959. – P. 14-18. [in English].
3. Mizhnarodna konvenciya pro borot`bu z verbuvannyam, vy`kory`stannyam, finansuvannyam ta navchannyam najmanciv[ International convention on combating the recruiting, use, financing and training of mercenaries].URL: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_103.[ in Ukraine].
4. Michael Bothe,Warcrimes, in Antonio Cassese, Paola Gaetaand John R.W.D. Jones (eds), The Rome Statute of the International Criminal Court, Oxford University Press, NewYork, 2002 – 450 p. [in English].
5. Nuremberg Judgment (1947) 41 AJIL at 218 and 248–9; United States v. von Leeb, XII LRTWC 1 at 61–2 and 86–92. [in English].