Геодинаміка Теребле-Ріцького техногенного полігону

Кафедра вищої геодезії та астрономії, Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів
Національний університет “Львівська політехніка”, м. Львів

На основі результатів комплексного аналізу даних геодезичних вимірів і геологічного вивчення території Теребле-Ріцької дериваційної гідроелектростанції створена геодинамічна модель взаємодії інженерних споруд та геологічного середовища. Викладені рекомендації для проведення моніторингу геодинамічних процесів.

1. Белый Л.Д., Попов В.В. Инженерная геология. – М.: Стройиздат, 1975. – 312 с.
  2. Грицюк Т.Ю., Третяк К.Р. Моніторинг напру-жень напірного трубопроводу Теребле-Ріць-кої ГЕС // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. – 2008. – Вип. ІІ – С. 146–157.
  3. Демедюк Н.С., Третяк К.Р. О Рикском тектони-ческом разломе Карпат // Геодезия, кар-тография и аэрофотосъемка. – 1992. – Вып. 54. – С. 27–34.
  4. Демедюк М.С., Сідоров І.С., Третяк К.Р. Вплив Рікського тектонічного розлому на дефор-мації напірного трубопроводу Теребле-Ріцької ГЕС // Геодезія, картографія і аеро-фотознімання. – 1993. – Вип. 55. – С. 14–22
  5. Кульчицький А. Структурно-геологічні особли-вості території Теребле-Ріцької ГЕС та оцін-ка їх впливу на деформації дериваційного трубопроводу геологічними і геодезичними методами // сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. – 2009. – Вип. ІІ. – С. 44–48.
  6. Рудько Г.І., Гамеляк І.П. Основи загальної інже-нерної та екологічної геології. – Чернівці: Букрек, 2003. – 423 с.
  7. Теребле-Ріцька ГЕС: 50 // Вісник Карпат. – 2006. – С. 58.
  8. Третяк К., Кульчицький А., Грицюк Т. Дослід-ження деформацій напірного трубопроводу Теребле-Ріцької ГЕС з врахуванням інже-нерно-геологічних умов // XIII Міжнар. наук.-техн. симпоз. “Геоінформаційний мо-ніторинг навколишнього середовища: GPS i GIS-технології”; Алушта, 2008 р. – Львів. – 2008. – С. 49–53.
  9. Третяк К.Р., Сідоров І.С. Визначення зміщень інженерних споруд Теребле-Ріцької ГЕС. Технічна інформація. – НУ “Львівська полі-техніка”, 2008. – 24 с.
  10. Черняга П.Г. Передбачення деформаційних про-цесів на геодинамічних полігонах АЕС з врахуванням динаміки гідрогеологічних умов // Інж. геодез. – 2000. – Вип. 43. – С. 208 –215.