ризики

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМІВ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ: МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Досліджено формування механізмів антикризового управління діяльністю підприємств, зокрема розробка сценаріїв розвитку подій та планів дій на випадок їх реалізації, системи раннього попередження, оптимізація витрат, підвищення ефективності виробництва, підготовка персоналу до роботи в кризових ситуаціях. Розглянуто визначення поняття “антикризове управління”, а також виокремлено цілі та основні завдання антикризового управління. Здійснено класифікацію чинників активізації антикризового управління на макро-, мезо- та мікрорівнях.

ОСОБЛИВОСТІ ТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ПІДПРИЄМСТВ ПРОДАЖУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ УКРАЇНИ ТА ІТАЛІЇ

Досліджено торговельні відносини між Україною та Італією, зокрема проаналізовано структуру експорту та імпорту України та Італії, визначено основні товарні групи експорту та імпорту. Розглянуто переваги для вітчизняних підприємств та споживачів від пошуку контрагентів в Італії з метою імпорту та продажу побутової техніки на українському ринку. Розкриті певні виклики та труднощі, які постають перед вітчизняними підприємствами в період війни та утруднюють їхню діяльність, зокрема для торговельних підприємств з продажу побутової техніки.

Масштабування бізнесу: міжнародні стратегії експансії

У статті сформульовано сутність поняття «масштабування бізнесу», визначено відмінності від поняття «зростання бізнесу». Обґрунтовано основні можливості побудови системного бізнесу, що ефективно працює і генерує прибуток в умовах глобального ринку. Окреслено передумови підготовки бізнесу до масштабування, базові підходи до масштабування та стратегії міжнародної експансії. За результатами дослідження виявлено основні ризики, зумовлені масштабуванням бізнесу, та запропоновано заходи щодо їх пом’якшення.

Формування прикладного інструментарію комплаєнсу на вітчизняних підприємствах

Досліджено сутність поняття «комплаєнс». Виявлено причини, що спонукають підприємства впроваджувати інструментарій комплаєнсу. Визначено основні складові комплаєнс-політики організації. Наведено способи мінімізації ризиків підприємств за допомогою імплементації інструментів системи комплаєнсу. Виокремлено ключові проблеми упровадження комплаєнсу на підприємствах України. Розроблено етапи уніфікованої технології комплаєнсу на вітчизняних підприємствах. Запропоновано концептуальну модель комплаєнсу та обґрунтовано необхідність її впровадження у практичну діяльність організацій.

Інструментарій забезпечення господарської /підприємницької/ діяльності в умовах сучасних загроз економічній безпеці держави

У статті взято до уваги особливості функціонування бізнесу в умовах правового режиму воєнного стану в Україні. Запропоновано при удосконаленні системи економічної безпеки, особливу увагу акцентувати на стратегічно важливих напрямах. 

Забезпечення сталого розвитку можливе лише на засадах кореляції стратегічних цілей підприємства тенденціям розвитку тієї чи іншої галузі.

Аналіз захищеності бортових інформаційних систем автомобілів

Розглянуто особливості функціонування бортових інформаційних систем автомобіля. Проаналізовано загрози їх безпеці та запропоновано методи забезпечення інформаційної безпеки та функціональної безпеки бортових інформаційних систем. Проєктування дорожніх мереж під час організації дорожнього руху є одним із факторів забезпечення функціональної безпеки сучасних інтелектуальних транспортних систем, тобто дотримання таких атрибутів інформаційної безпеки, як конфіденційність даних, цілісність, доступність, автентичність і новизна даних.

METROLOGICAL RISKS AND STATE OF THE MONITORED OBJECTS

The metrological risks of goods production are studied in the work. They are estimated conjugating with the existing technology as well as its metrological support. It is confirmed that in addition to the factors due to the processing of measurement results, the peculiarities of metrological support should be taken into account. One of the characteristic parameters of the metrological instruments is the variance of the measured value.

Проблеми реалізації освітньої політики на регіональному рівні

Проаналізовано проблеми, з якими стикаються органи державної влади, місцевого самоврядування, працівники сфери освіти та громадяни в процесі реалізації регіональної освітньої політики. У причинно-наслідкових зв’язках досліджено короткострокові та довгострокові стратегії, які можуть сприяти розвитку освіти в регіонах.

РИЗИКИ У ВИРОБНИЦТВІ АВТОДЕТАЛЕЙ ТА РОЗУМНА МЕТРОЛОГІЯ

У роботі на основі вивчення виробництва електричних кабелів для оснащення ними легкових автомобілів оцінено метрологічні ризики у зв’язку з наявною технологією. Запропоновано застосовувати декілька різних методів відбору проб для формування партій для дослідження. Оцінено їх можливості за вибраними критеріями. Показано переваги динамічного методу за можливостями оперативного проведення метрологічних заходів.

ОЦІНКА СУКУПНОСТІ ОБСТАВИН, ПРОГНОЗОВАНИХ РИЗИКІВ ПРИ ВИРІШЕННІ ПИТАННЯ ПРО ОБРАННЯ ЗАХОДУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ, ЗАПОБІЖНОГО ЗАХОДУ

Стаття присвячена проблемі врахування законом окреслених  підстава для ефективного, доцільного й результативного застосування заходів забезпечення кримінального провадження, запобіжних заходів; обставинам, що беруться до уваги при їх обранні. Метою застосування згаданих заходів є забезпечення певного вектору адекватної поведінки підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, який можна досягнути за умови правильного вибору будь-якого заходу забезпечення, незалежно від характеру й обсягу застосовуваних обмежень.