корупція

Електронна система Prozorro як ефективний інструмент боротьби з корупцією

Стаття присвячена дослідженню ефективності електронної системи публічних за­купівель Prozorro у процесі боротьби з корупцією в нашій державі. Обґрунтовано зна­чення прозорості та відкритості купівельних операцій за державні кошти. Окрес­лено значення та актуальність розробки та функціонування цієї платформи як для економіки України, так і для запобігання і зменшення кількості корупційних право­порушень. У статті проаналізовано специфіку історії розробки та законодавче підґрунтя роботи елект­ронної системи Prozorro.

White-Collar Crime During the War

Стаття зосереджується на проблемі злочинів “білих комірців”, досліджуючи їхній всеохоп ний і шкідливий вплив на суспільство, особливо під час періодів соціальної та політичної не стабільності. Злочини “білих комірців” зазвичай охоплюють правопорушення, скоєні особами з високим соціальним статусом – такими як бізнесмени, державні службовці та політики, які вико ристовують своє соціальне становище та доступ до ресурсів для особистого або фінансового зба гачення.

Правове регулювання запобігання корупційним проявам в діяльності державної прикордонної служби в Україні в умовах воєнного стану

Стаття аналізує правове регулювання з питань запобігання корупційним проявам в діяльності Державної прикордонної служби України (ДПСУ) під час воєнного стану. Корупція є значним ризиком для національної безпеки, ефективності управління державними ресурсами, економічного розвитку та стабільності влади. Правове визна­чення корупції передбачає використання службових повноважень для одержання неправомірної вигоди. В контексті воєнного стану, ДПСУ зіткнулася зі збільшеними корупційними загрозами, зокрема при під час контролі контролю державного кордону.

Прозорість як засіб запобігання корупції в державному управлінні

У статті розглядається питання прозорості як інструменту запобігання корупції в дер­жав­ному управлінні. Аналіз проводиться шляхом за допомогою аналізу причин виникнення цього явища та його основних економічних і соціальних наслідків у процесах прийняття рішень в органах державного управління. Крім того, робота зосереджена на аналізі основного міжнародного законодавчого досвіду, зокрема, італійського, який демонструє появу “ "прав на прозорість" ” з метою стримування адміністративних зловживань (а не лише злочинів) та заохочення доброчесної поведінки.

Боротьба з корупцією в українському публічному секторі: оцінка ефективності антикорупційних стратегій та шляхи подальшого вдосконалення

Стаття присвячена аналізу ефективності антикорупційних стратегій в україн­сь­кому публічному секторі та визначенню шляхів подальшого вдосконалення їх реалізації. Досліджуються основні проблеми, що перешкоджають успішній боротьбі з корупцією в державних структурах України, а також аналізуються  існуючінаявні стратегії та їхні резуль­тати. На основі зібраної інформації пропонуються конкретні рекомендації щодо підви­щення ефективності антикорупційних заходів у публічному секторі. 

Підходи до розуміння корупції у міжнародному та національному законодавстві

В статті проводиться аналіз поняття «корупція» як складного феномену, що негативно впливає на всі аспекти суспільного життя та свідомості, підриваючи основи соціальних цінностей та державного авторитету. Автори звертають увагу на відсутність єдиного визначення корупції у міжнародних документах, що викликає потребу в глибшому аналізі та розумінні корупції.

Причини та форми корупційної взаємодії у сфері освіти

Проблема корупції є важливою для багатьох країн, оскільки саме корупція підриває довіру до уряду, порушує засади верховенства права та законності і веде до соціально-економічної нерівності у державі. Корупційні прояви спостерігаються у різних сферах життя суспільства. Подолання корупції в освітньому середовищі є вкрай актуальною проблемою, оскільки корупція несумісна з основною метою освіти – навчати і спонукати молодь до правильної громадянської позиції, патріотизму, поваги до законів і прав людини.

Кримінально-правова характеристика кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією в Україні

У статті розглянуто кримінально-правову характеристику кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією в Україні. Корупція має високій рівень латентності, вона гальмує реформаторські починання, завдає великої шкоди і негативно відображається на репутації України у міжнародних відносинах. Головний ризик на шляху євроінтеграції полягає у тому, наскільки владні структури, керівництво держави готові виконати свої зобов’язання і відповісти тим очікуванням, які на сьогодні існують у суспільстві.

До питання передумов корупції під час повномасштабної війни в Україні

Запобігання і протидія корупції є одним з основних завдань держави. Слід наголосити на тому, що війна є ще одним приводом для боротьби з цим негативним явищем. На жаль, в Україні недостатній рівень протидії та запобігання корупції, адже, враховуючи дані статистичних досліджень, її масштаби не зменшуються. Тому, органам державної влади необхідно зосередити особливу увагу стосовно вдосконалення механізмів і заходів протидії корупції для забезпечення якісного та безпечного функціонування державної політики задля блага українського суспільства.

Антикорупційні органи, як основні засоби протидії корупції

Розглянуто історію прийняття антикорупційного законодавства щодо створення антикорупційних органів в Україні як основних засобів протидії корупції. З’ясовано, що історія виникнення антикорупційних органів почалася після Революції гідності, коли українське суспільство започаткувало ряд змін, що мали кардинальний вплив на їх створення. Також поштовхами для створення органів антикорупційної діяльності в Україні стали вимоги міжнародної світової спільноти та зокрема зобов’язання України перед ЄС.