Редколегія журналу «Комп’ютерні системи та мережі» щороку оголошує набір статей.
До журналу приймаються статті, що відбивають результати досліджень з актуальних питань комп’ютерної інженерії та інформаційних технологій в галузі теорії та розробки обчислювальних систем загального та спеціалізованого призначення, комп’ютерних засобів розв’язування задач цифрової обробки сигналів, комп’ютерних мереж, автоматизованого проектування та керування.
З питань публікації статей звертатися до відповідального секретаря журналу Кушніра Дмитра Олександровича. Пошта: dmytro.o.kushnir@lpnu.ua.
Або до головного Редактора Дунця Романа Богдановича. Пошта: roman.b.dunets@lpnu.ua
Перелік матеріалів, що подаються для публікації статті у журналі
- Електронний файл з текстом статті у форматі docx, сформований за відповідним шаблоном.
- Роздрукований текст статті після завершення рецензування.
- Для авторів що не працюють в Національному університеті «Львівська політехніка»: Лист від організації на ім’я проректора з наукової роботи Демидова Івана Васильовича з проханням про включення статті у науковий журнал «Комп’ютерні системи та мережі» (на бланку організації).
Інструкція для авторів
Подання
Всі рукописи повинні бути подані електронною поштою до відповідального секретаря на адресу dmytro.o.kushnir@lpnu.ua. Подання рукопису вказує на те, що стаття не була опублікована та не розглядається для публікації в інших журналах. Автор, який подає рукопис, несе відповідальність за те, щоб публікація статті була затверджена всіма іншими співавторами. Також на авторах лежить відповідальність за те, щоб статті, що виходять з конкретної установи, були подані з дозволу необхідної установи.
Вимоги до рукопису
Рукописи повинні суворо дотримуватися шаблону журналу «Компютерні системи та мережі». Шаблон Word доступний тут: приклад.
Надсилати потрібно PDF файл рукопису разом з файлом Word. Стаття повинна бути набрана в чорно-білому або відтінках сірого, включаючи рисунки.
Рецензування
Всі рукописи підлягають рецензуванню і повинні відповідати стандартам академічної доброчесності. Подання буде розглянуто редактором і, якщо не буде відхилено одразу, рецензентами, чиї особи залишаться анонімними для авторів.
Назва і інформація про авторів
Повинна бути включена наступна інформація:
- Назва статті
- Повні імена авторів
- Повні поштові адреси установ
- Адреси електронної пошти
Анотація
Рукопис повинен містити анотацію. Анотація повинна бути самодостатньою і без цитувань та не повинна перевищувати 200 слів. За змістом стаття має бути науковою, присвячена розв'язанню конкретної науково-технічної задачі чи проблеми, включати результати розроблення якісних та оригінальних матеріалів. Анотація має включати кількісні характеристики результатів дослідження.
Автори повинні вказати Універсальну десяткову класифікацію (УДК), яка відповідає тематиці статті. УДК розміщується у верхньому правому куті першої сторінки статті. Як приклад, надано загальну класифікацію 621.3, проте автори повинні її замінити на більш конкретну відповідно до змісту статті. Якщо стаття охоплює кілька тем, вкажіть усі відповідні індекси, наприклад: УДК 004.75, 004.8.
Сторінки статті не повинні містити нумерації. Будь ласка, видаліть або не додавайте номери сторінок у вашому документі.
Формат статті: (5-15 аркушів формату А4, поля ліве 2,5, праве 1,5, верхнє та нижнє по 2 см, шрифт Times New Roman – розмір шрифту основного тексту – 11). Інтервал між текстом – 1.1.
Ключові слова: ключові слова або фрази повинні бути алфавітному порядку, розділені комами. Для отримання списку рекомендованих ключових слів потрібно надіслати порожній електронний лист на адресу keywords@ieee.org або відвідати сайт http://www.ieee.org/organizations/pubs/ani_prod/keywrd98.txt.
Вступ
Цей розділ повинен бути лаконічним, без підзаголовків. Необхідно чітко визначити і описати основну проблему або питання, яке буде розглянуто в статті. Вказати актуальність цієї проблеми для наукової спільноти або практичної сфери.
Огляд Літературних джерел
Цей розділ повинен йти після вступу, та забезпечувати контекст і підґрунтя для проведеного дослідження. У цьому розділі автори аналізують існуючі дослідження, які стосуються теми їхньої статті, і визначають, яким чином їхнє дослідження доповнює або відрізняється від наявних знань. Більшість цитувань має знаходитись у цьому розділі. . Кожне джерело повинно бути згадано і описано окремо.
Постановка задачі
Розділ "Постановка задачі" є ключовою частиною наукової статті, оскільки він визначає основні питання і проблеми, які досліджуються в роботі. Цей розділ має йти після розділу "Огляд літературних джерел" і повинен чітко окреслити мету дослідження, завдання, які необхідно вирішити, і гіпотези, що будуть перевірятися.
Результати досліджень
У цьому розділі автори представляють отримані дані та основні висновки свого дослідження. Цей розділ має йти перед "Висновками" і повинен чітко й докладно описувати результати, які були досягнуті під час проведення дослідження.
В результатах досліджень мають бути описи наукових, нових, індивідуалізованих, оригінальних, якісних результатів розгляду та розв'язання певної науково-технічної задачі, обгрунтування та кількісна оцінка досягнутого покращення
Висновки
У цьому розділі автори мають підвести підсумок своєї роботи, висвітлити основні висновки, запропонувати можливі шляхи для подальших досліджень і вказати на практичну значущість отриманих результатів. Висновки повинні відповідати поставленій меті (усі кількісні оцінки зведено разом і зроблено висновок, що поставлену мету досягнуто).
Подяки
Всі подяки (якщо є) повинні бути включені в кінці статті перед списком літератури і можуть включати підтримуючі гранти, презентації і т.д.
Список літератури
Автори несуть відповідальність за те, щоб інформація в кожному джерелі була повною і точною. Всі джерела повинні бути пронумеровані послідовно, а цитати джерел у тексті повинні бути позначені номерами в квадратних дужках (наприклад, "як обговорював Сміт [9]"; "як обговорювалося в іншому місці [9, 10]"). Всі джерела повинні бути процитовані в тексті; інакше ці джерела будуть автоматично видалені. Надати перевагу джерелам з ідентифікатором DOI. Усі літературні джерела повинні слідувати одному обраному формату стилів (ДСТУ, APA, MLA тощо)
Підготовка рисунків
При поданні статті автори повинні включити всі рисунки і таблиці у файл WORD рукопису. Рисунки і таблиці не повинні подаватися окремими файлами. Всі рисунки повинні бути процитовані в статті у послідовному порядку.
Підготовка таблиць
Таблиці повинні бути процитовані послідовно в тексті. Кожна таблиця повинна мати описовий заголовок, а якщо наведені числові вимірювання, одиниці виміру повинні бути включені в заголовок колонки. Вертикальні лінії не повинні використовуватися.
Коректура
Виправлені коректури повинні бути повернені видавцю протягом 2-3 днів з моменту отримання. Видавець зробить все можливе, щоб забезпечити оперативну публікацію. Тому будемо вдячні, якщо рукописи та рисунки будуть відповідати стилю журналу з самого початку.
Авторське право
Автори відкритого доступу зберігають авторські права на свої статті, і всі статті відкритого доступу розповсюджуються відповідно до умов ліцензії Creative Commons Attribution, яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження і відтворення в будь-якому середовищі, за умови належного цитування оригінальної роботи. Використання загальних описових назв, торгових назв, товарних знаків і т.д. у цій публікації, навіть якщо вони не спеціально позначені, не означає, що ці назви не захищені відповідними законами та правилами. Поки що поради та інформація у цьому журналі вважаються правдивими та точними на момент виходу в друк, ні автори, ні редактори, ні видавець не можуть прийняти юридичну відповідальність за будь-які помилки або упущення, які можуть бути зроблені. Видавець не надає жодних гарантій, явних чи неявних, щодо матеріалу, що міститься тут.
Зв'язатися з нами
Питання або коментарі щодо журналу слід направляти на електронну адресу Головного редактора Дунця Романа Богдановича: roman.b.dunets@lpnu.ua