judicial reform

Судова система України: конституційний аналіз реформування

Дана стаття розглядає конституційні аспекти судової системи України, а також ефективність та  перспективи реформ, що проводяться державою. Аналізуються основні досягнення та виклики, з якими стикається судова система України. До основних досягнень можна віднести створення Конституційного Суду України, Вищого антикорупційного суду, а також вдосконалення процедур висування та призначення суддів.

Адвокатське самоврядування в контексті судово-правової реформи в Україні

У статті розкрито проблеми концептуалізації та інституалізації адвокатського са- моврядування в контексті судово-правової реформи в Україні, запропонувати напрями реформування його організаційних і функціональних основ.

Правовий статус інституту присяжних у кримінальному судочинстві

У статті проаналізовано правовий статус інституту присяжних у кримінальному судочинстві України. Зазначено, що після здобуття незалежності система правосуддя України фактично перебуває у стані постійного реформування. Внаслідок реформи 2016 року внесено зміни до Конституції України щодо правосуддя, ухвалено нову редакцію Закону України «Про судоустрій і статус суддів». 

Професіоналізація суддів як основа демократизація судової системи України: організаційно-правові заходи

У статті на основі аналізу наукових праць, чинних нормативно-правових актів й правозастосовної практики здійснено комплексне філософсько-правове дослідження моделювання процесу формування професіоналізації суддів у контексті сучасного процесу реформування державно-правової сфери, із визначенням частин, які провокують формування професіоналізації суддів, та окресленням можливих варіантів впливу на неї.

Тhe transformation of judicial system on Ukrainian territories being a part of the grand duchy Lithuanian

In the article the court system of the Grand Duchy of Lithuania was viewed; characteristic features of its transformation were pointed out. The general features of functioning and the order of court procedures were analyzed. Special attention is paid to the court’s powers at different stages of its activity; the competences of particular court branches were structured.