публічні службовці

Вимушена міграція у сфері міжнародного права

У статті розглянута вимушена міграція у сфері міжнародного права. Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що складаються у процесі правового забезпечення вимушеної міграції, правового регулювання статусу біженців та осіб, які шукають притулку. Предметом дослідження виступають норми міжнародних договорів і кон­венцій Організації Об’єднаних Націй, норми первинного та вторинного права Євро­пейського Союзу, що регламентують статус вимушених мігрантів, внутрішньо перемі­щених осіб, переміщених осіб, біженців та осіб, які шукають притулок.

Правовий статус особи: методологічно-концептуальний аналіз

Стаття присвячена аналізу концептуально-методологічних чинників сучасного розуміння правового статусу особи. Вмотивовано, що правовий статус виступає під­тримкою та медіатором відносин держави, суспільства та особи в парадигмі правового простору.

Обґрунтовано, що питання трансформації правового статусу особи має синер­ге­тично-комбінаторну природу, що зумовлена розширенням його елементного складу шля­хом обов’язкового залучення таких елементів, як принципи права та законні інте­реси і віртуалізацією й глобалізацією суспільної реальності.

Сучасні глобальні проблеми етнонаціональної політики України: на прикладі правового регулювання статусу національних меншин

Стаття присвячена аналізу проблем етнонаціональної політики в сучасних умовах розвитку державності та перспективам удосконалення законодавства в контексті забезпечення належного правового статусу національних меншин.  

Судові органи як суб’єкти системи адміністративно-правового гарантування діяльності релігійних організацій в Україні

У статті схарактеризовано особливості функціонування органів судових органів як суб’єктів системи адміністративно-правового гарантування діяльності релігійних організацій в Україні. Реалізація судовими органами адміністративно-правових гарантій діяльності релігійних організацій здійснюється системою судів загальної юрисдикції, адміністративними судами, Верховним Судом України, що діють на єдиних засадах, щодо реалізації спільних завдань у сфері правосуддя.

Недоліки «гуманітарної дипломатії» у сфері захисту військовополонених

В статті проведено узагальнений аналіз недоліків функціонування гуманітарних дипломатичних інституцій у сфері захисту прав та свобод військовополонених.

Нормативно-правові засади правового статусу Національної ради з питань антикорупційної політики

У статті проаналізовано теоретико-правові засади та нормативно-законодавчі норми правового статусу Національної ради з питань антикорупційної політики.Незважаючи на значну кількість юридичних положень щодо основ її роботи, більшість норм мають опосередковане значення та лише частково регламентують процес функціонування Національної Ради за окремими напрямами. Крім того, лише один підзаконний документ, – Указ Президента України, прямо стосується юридичного статусу Національної ради та його ключових аспектів.

Поняття, елементи та особливості правового статусу державного службовця

У статті на основі наукової літератури та чинного законодавства України у сфері державної служби здійснено аналіз змісту правового статусу державного службовця. Наголошено, що правовий статус державного службовця визначає його місце у сус- пільстві.

Права публічних службовців як основа їх правового статусу

Розглянуто особливості прав публічних службовців як основоположної складової їх правового статусу. Доведено, що права публічного службовця необхідно розкривати як комплекс визначених матеріально-економічних та соціальних благ, які гарантуються посадовцеві та забезпечують реалізацію його природних прав у ході здійснення професійної діяльності. Визначено три рівні (аспекти) прав державних службовців.

Вимушена міграція: міжнародні стандарти внутрішньо переміщених осіб у національному законодавстві

Висвітлено проблему відповідності національного законодавства міжнародним
стандартам у сфері захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб та
розмежування міжнародних стандартів щодо внутрішньо переміщених і біженців, та
обґрунтовано необхідність наскрізного відображення міжнародного законодавства у
національному законодавстві кожної країни для максимального забезпечення єдиного
підходу до визначення основних прав і свобод усіх осіб демократичного суспільства

Civil responsible in criminal proceedings

The article deals with issues related to elucidation of some aspects of the legal status of a
civil defendant as a participant (subject) of criminal proceedings. The participation of persons
in criminal proceedings requires a clear knowledge of the rights and obligations of each
participant in these relations, since within the framework of this proceeding activity is carried
out which may result in bringing the person to criminal liability that will result in a certain