суб'єкт

Кримінально-правова характеристика кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією в Україні

У статті розглянуто кримінально-правову характеристику кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією в Україні. Корупція має високій рівень латентності, вона гальмує реформаторські починання, завдає великої шкоди і негативно відображається на репутації України у міжнародних відносинах. Головний ризик на шляху євроінтеграції полягає у тому, наскільки владні структури, керівництво держави готові виконати свої зобов’язання і відповісти тим очікуванням, які на сьогодні існують у суспільстві.

Адміністративні послуги в структурі функціонування органів місцевого самоврядування: деякі аспекти правової регламентації

Анотація. Розвиток технічних можливостей та діджиталізація державних процесів вивели сферу надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування на новий якісний рівень забезпечення реалізації принципів відкритості та прозорості в державній службі. Проте, наразі прогалини нормативно-правової бази у сфері надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування створюють прогалини в процесі ідентифікації адміністративних послуг за ознаками та уніфікації їх за видами, що створює складнощі в діяльності органів місцевого самоврядування і державної влади загалом.

Принципи та механізм державного регулювання економіки

Розглянуто проблемні питання щодо принципів та механізму державного регулювання економіки як складової механізму державного регулювання. Розкрито зміст механізму державного регулювання економіки на основі вивчення механізму державного управління, етимології слова «механізм» з урахуванням сутності державного регулювання економіки. Визначено компонентну структуру механізму державного регулювання економіки, розглянуто та охарактеризовано його складові. Визначено та обґрунтовано принципи державного регулювання економіки.

Суть поняття декларування щодо прав людини у кримінальному провадженні

У цивілізованих демократичних державах невідємним фактором правової системи й основним недержавним інститутом захисту особистості, її прав і свобод є адвокатура. Так, адвокатура, в повному розумінні слова, визначає собою правозаступництво чи правову допомогу, яка надають правознавці  особам, які  мають  потребу. Адвокатура − надзвичайно важливий інструмент демократії, бо за своєю суттю вона є організацією професійних адвокатів та виконує таку суспільну функцію, як захист основних прав особи.

Особливості механізму захисту прав людини у кримінальному провадженні

Належний правовий захист у кримінальному процесі відіграє провідну роль,
оскільки є надзвичайно важливим та обов’язковим елементом державного й суспільного
розвитку, виступає основою для формування демократичної правової держави та
громадянського суспільства. Розбудова правової держави неможлива без дотримання
гарантій захисту прав людини, без забезпечення чіткого механізму функціонування
такого специфічного демократичного інституту, яким є адвокатура.
Значення правових інститутів, котрі покликані захищати права людини, істотно

Правова природа адвокатури в системі захисту прав і свобод людини і громадянина

У  цивілізованих  демократичних  державах  невід’ємним  фактором  правової
системи  й  основним  недержавним  інститутом  захисту  особистості,  її  прав  і  свобод  є
адвокатура. Адвокатура, в повному розумінні слова, визначає собою правозаступництво
чи  правову  допомогу,  яку  правознавці  надають  особам,  які  мають  в  цьому  потребу. 
Адвокатура  −  надзвичайно  важливий  інструмент  демократії,  бо  за  своєю  суттю  вона  є
організацією  професійних  адвокатів  та  виконує  таку  суспільну  функцію,  як  захист

Legal activity in the economy

The professionalism of the lawyer most complete and versatile manifested in the
activities, behavior and communication. According to scientific sources, activities – a person
active interaction with the environment, during which a person acts as an action focused on an
object and thus satisfy their needs. Activity – specific form of relationship to the world and
himself, as manifested in purposeful change and transformation of the world and human
consciousness.

Відповідальність за екологічні правопорушення, зокрема за ст. 246 – незаконна порубка лісу

Знищення лісових насаджень в Україні є однією з найактуальніших проблем сьогодення, що турбує не лише екологів, а й простих громадян. Неконтрольоване вирубування лісів, особливо в зимовий період, досягає критичного рівня. Щодня нелегально вирубують тисячі дерев. Експерти зазначають, що найоб’єктивніше про зменшення площі українських лісів і про вирубування найстаріших масивів свідчать знімки з космосу.

Проблема пізнання права: гносеологічні межі та можливості

У статті проаналізовано фундаментальну методологічну проблему права у контексті гносеологічних меж і можливостей пізнання права, зв’язку реалізації права з професійною культурою юриста, філософського осмислення правової реальності, єдності цінності та істини в праві, філософії злочину, соціальної справедливості як фундаментального принципу правознавства, людини в праві, історіографічних проблем філософії права, феномена європейського права.

Концепт особистості: порівняльний аналіз філософсько-правових шкіл

У статті здійснено порівняльний аналіз концепту особистості основних філософсько-правових шкіл. Основоположник сучасного персоналізму Е. Муньє вважав, що “Я” людини є “первинною реальністю”, і вона, на його думку, є й передумовою, і дійсністю історичної творчості. Особистість – центр переорієнтування об’єктивного унiверсуму, хто досяг рівня особистісного існування, є суб’єктом створення власне людської реальності. Екзистенціалізм висуває унікальність людського буття, приділяючи велику увагу емоційному, духовному стану особистості.