Серед тенденцій розвитку національного адміністративного права України тривалий час надається увага: загальнотеоретичним питанням реформування адміністративного права, що пов’язано з Європейським вибором розвитку України; розглядам питань, які характеризують види, форми і способи публічного управління та його складові частини; конституційному закріпленню адміністративно-правового статусу людини і громадянина у відносинах з державою (насамперед з публічною адміністрацією); розвитку надання управлінських послуг фізичним і юридичним особам з метою забезпечення їх інформованості про доступ і можливості реалізації конституційних прав і свобод; розвитку адміністративного судочинства в Україні, що стало основою для формування адміністративно-процесуального права.
Отже, далеко не повний перелік новацій, що розвиваються і стають об’єктом адміністративного права, мають загальну конституційну основу. Застосування конституційних положень для пояснення значення і ролі адміністративного права в регулюванні суспільних відносин потребує аналізу ознак і категорій, які за своєю сутністю та особливостями мають спільні теоретичні характеристики з адміністративним правом країни Європейського Союзу (далі – ЄС), адміністративним правом адміністрації ЄС, адміністративним правом Європейського співтовариства [1, с. 444–448].
За допомогою аналізу та порівняння встановлені позитивні тенденції розвитку адміністративного права з урахуванням властивих йому ознак і категорій, наявність яких потребує узгоджень з особливостями і закономірностями, що характеризують адміністративне право країн Європи у сфері публічного управління.
- Шмідт А. (2009). Загальне адміністративне право як ідея врегулювання: основні засади та завдання систематики адміністративного права / (пер. з нім. Г. Рижков, І. Сойко, А. Баканов); відп. ред. О. Сироїд (2-ге вид. перероблене та доповнене). Київ: К.У.С., 552 с.
- Єрошенко О. (2012). Великий тлумачний словник сучасної української мови / укл. Донецьк: ТОВ “Глорія Трейд”, 864 с.
- Петрушенко В. (2009). Тлумачний словник основних філософських термінів. Львів: Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 264 с.
- Соціологічна енциклопедія / Укл. В. Г. Городяненко. Київ: Академвидав, 456 с. (серія – “Енциклопедія ерудита”).
- Адміністративне право України. Повний курс; Підручник / В. Галунько, П. Діхтієвський, С. Стеценко, О. Кузьменко та ін. Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2018, 446 с.
- Школик А. М. (2007). Порівняльне адміністративне право: навч. посіб. для юридичних факультетів та факультетів міжнародних відносин. Львів: ЗУКЦ. 308 с.
- Новий український тлумачний словник (2008). Близько 20 000 слів і словосполучень (текст) / укл. Н. Д. Кусайкіна, Ю. С. Цибульник; за заг. ред. д-ра філол. наук, проф. В. В. Дубічинського. Харків: Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 608 с.
- Основоположні категорії адміністративного права. URL: http://tostderz.com>Katedr. (Дата звернення: 22.02.2025).
- Великий енциклопедичний юридичний словник (2012) / за ред. акад. НАН України Ю. С. Шемшученка. 2-ге вид. переробл. і доповн. Київ: Вид-во “Юридична думка”, 1020 с.
- Адміністративне право України. Адміністративне судочинство в Україні: посіб. для підгот. до зовн. незалеж. оцінювання / І. М. Балакірєва, М. І. Белікова, І. В. Бойко та ін.; за заг. ред. Н. Б. Писаренко. Харків: Право, 2019. 190 с.