Економічне оцінювання ефективності використання людського капіталу авіаремонтними підприємствами

2023;
: cc. 139 - 149
Національний університет «Львівська політехніка»

Досліджено особливості оцінювання економічної ефективності використання людського капіталу на прикладі провідних авіаремонтних підприємств України. Автори запропонували кілька показників для визначення ефективності використання людського капіталу в авіаремонтних підприємствах, ураховуючи показники фінансової ефективності, ефективності побудови структури та ефективності фінансування соціального розвитку людського капіталу. Крім того, виконано розрахунки цих показників. Дослідження виявили, що у 70,6 % випадків розвиток людського капіталу є повністю неефективним. Встановлено також, що авіаремонтні підприємства не звертають достатньо уваги на фінансування розвитку людського капіталу, що призвело до низької ефективності.

1. Калиновський, А. О. (2018) Економічне оцінювання відновлення авіаційної техніки авіаремонтними підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Калиновський Андрій Олегович; Нац. ун-т “Львівська політехніка”. Львів. 26 с.
  2. European Federation of National Maintenance Societies (2022) [online]: <http://www.efnms.org/.˃.
  3. Materna, R., Mansfield, R. E. and Walton, R. O.  (2015). Aerospace Industry Report(Air), 4th Edition.Embry-Riddle Aeronautical University.
  4. Reopel M. Smarter MRO. 5 strategies for increasing speed, improving reliability, and reducing costs – all at the same time. 2012. Deloitte Development LLC
  5. Wu, H. Q., Liu, Y., Ding, Y. L. and Liu, J. (2004), Methods to reduce direct maintenance costs for commercial aircraft. Aircraft Engineering and Aerospace Technolology, 76 (1),  15–18.