revitalization

ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ЗАБУДОВИ ЄВРЕЙСЬКОЇ ПЕРЕДМІСЬКОЇ ДІЛЬНИЦІ У ЛЬВОВІ

У статті висвітлено авторське прочитання формотворчих та містобудівних процесів у давньому єврейському передмісті Львова. Результати покладені в основу комплексного підходу з регенерації історичних міських кварталів цієї дільниці. Через деградацію історичної міської тканини низка кварталів вже близько 70 років залишається сірою зоною в структурі міського центру. Байдуже ставлення до історії формування передміської єврейської дільниці вилилося у непослідовність дій, точкові втручання у забудову та загальне ігнорування на громадському рівні ролі дільниці в історії міста.

ІСНУЮЧІ ПІДХОДИ У РЕВІТАЛІЗАЦІЇ САКРАЛЬНИХ СПОРУД ТА КОМПЛЕКСІВ

Сакральні об’єкти несуть важливу роль, як символів ідентичності та традицій. Зазначається, що внаслідок змін у суспільстві та технологічного прогресу багато з цих будівель стають під загрозою занедбання та знищення. Стаття присвячена дослідженню різних підходів до ревіталізації сакральних об'єктів, вказуючи на їхню роль у збереженні культурної спадщини та створенні активних центрів для різних верств суспільства.

МОЖЛИВОСТІ РЕВІТАЛІЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ТЕРИТОРІЙ МІСТ НА ПРИКЛАДІ ВУЛИЦІ ЗАМКОВОЇ У МІСТІ ЛЬВІВ

Ревіталізація промислових територій є важливою складовою ефективного розвитку міст. Така практика уже поширена в багатьох країнах світу. В Україні є не багато реалізованих об’єктів, але щороку їх стає більше. В статті розглядається практичний досвід ревіталізації з інших країн та виокремлено застосовані підходи. Спільні та відмінні для різних проектів.  Проведено дослідження промислової території на вулиці Замковій, у Львові. Авторами виділено складні питання у розвитку території та сформовано власні принципи для ефективного розвитку ділянки.

INNOVATIVE APPROACHES TO THE PROCESS OF REVITALIZATION OF IMMOVABLE CULTURAL HERITAGE (ON THE EXAMPLE OF THE POTOTSKY PALACE COMPLEX IN IVANO-FRANKIVSK)

The study reveals the problem of revitalization of immovable cultural heritage in Ukraine, which stems from the absence of state policy to preserve the architectural city-planning heritage supported by the necessary development and financing programs. The role of socialization of cultural heritage in the process of revival of valuable historical complexes that are under threat of destruction is shown, innovative approaches to the revitalization and the first positive results of their implementation are demonstrated.

CONCEPT OF REVITALIZATION OF THE FORMER BARRACKS COMPLEX IN KAMIANETS-PODILSKYI

The study presents a historical and architectural analysis of the former 18th
century barracks complex in Kamianets-Podilskyi (pol. Kamieniec-Podolski), Ukraine.
Reconstruction of the phases of its development, evaluation and valorization of its facilities was
carried out, and a concept for the rehabilitation, conservation and revitalization of the complex
was developed. The building of the barracks is a unique object due to its construction and
foundation in a steep terrain.

РЕВІТАЛІЗАЦІЯ ЗАМКОВИХ РУЇН: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД

У даній статті пропонується до огляду практичний досвід ревіталізації
замкових руїн Європи на прикладі замків у Англії (Беленсов Хол, Сендсфут), Шотландії
(Уркхарт), Італії (Дольчеаква, Зігмундскрон), Німеччині (Морітцбург), Польщі
(Мальборк). При аналізі замкових споруд акцентується на синтезі заходів щодо
збереження та відродження об’єктів: одночасне застосування реконструкції та
пристосування, консервації та музеєфікації, реставрації та відбудови. Європейський
досвід показує, що оживлення занедбаних та забутих пам’яток архітектури, зокрема

Методи пожвавлення громадського простору на прикладі воркшопу з ревіталізації площі Митної у Львові

У статті йдеться про воркшоп як інструмент впливу на функціонування громадського простору в міському середовищі. Визначено його функції, засоби та результати, до яких він приводить. Розглянуто приклад воркшопу з ревіталізації площі Митної у Львові.

URBANISTIC STRATEGIES OF HISTORICAL CITIES: WORKSHOP REVITALIZATION OF MARKET SQUARE IN LUTSK

The article deals with the conditions and expediency of architectural workshops in the framework of pre-project studies of the territory design, namely public spaces. It is presented on the base of the workshop Revitalization of the Market Square in Lutsk, held in Lutsk, March 21-28, 2017, which was organized within the framework of the COMUS project Urban Strategies of Historic Cities Initiated by the Community of the Tourist Information and Services Center of Lutsk, together with Department of Urban Planing, Lviv Polytechnic National University.