administrative proceedings

Професійна правнича допомога при вирішенні справ в адміністративних судах: особливості надання та перспективи розвитку

У статті розглянуто особливості надання професійної правничої допо­моги при вирішенні справ в адміністративних судах та перспективи її розвитку. Зазначено, що на сьогодні ефективний судовий захист важко уявити без професійної правничої допомоги. Професійна правнича допомога охоплює різні аспекти і може бути реалізована через різноманітні форми, такі як: консультації, пояснення, складання різних документів, включаючи позови, звернення, скарги, а також пред­став­ництво, зокрема перед судами та іншими державними органами.

Міжнародний досвід як джерело для вдосконалення процедури примирення сторін в адміністративному судочинстві України

Процедура примирення сторін є важливим елементом адміністративного судо­чинства, що сприяє ефективному та швидкому вирішенню спорів між громадянами та органами державної влади. В сучасних умовах України виникає необхідність удоско­налення цієї процедури з метою підвищення ефективності адміністративного судо­чинства, зменшення навантаження на судову систему та забезпечення належного захис­ту прав і свобод громадян. У цьому контексті вивчення міжнародного досвіду вбачаєть­ся як джерело корисних практик та інструментів для реформування наявних підходів.

Позитивні та негативні аспекти медіації і примирення сторін в адміністративному судочинстві: розмежування та проблеми застосування

У статті розглянуто питання розмежування медіації та примирення сторін в адмі­ністративному судочинстві як двох ключових механізмів альтернативного вирішення спорів. З розвитком правових систем і судової практики в Україні та світі, альтернативні методи вирішення спорів набули особливого значення. Особливої актуальності це питання набуває в адміністративному судочинстві, де в центрі уваги знаходяться перебувають кон­флікти між громадянами та державою або її органами.

Поняття й соціально-правове значення примирення сторін в адміністративному судочинстві України

Метою статті є дослідження поняття та соціально-правового значення примирення сторін в адміністративному судочинстві України. На основі правових методів наукового пізнання, таких як: діалектичний, логіко-формальний, порівняльно-правовий та ін., розглянуто сучасні підходи до розуміння правової природи та сутності поняття «примирення».

Суб’єкти адміністративного судочинства: деякі питання правового статусу

Наукова стаття присвячена дослідженню питань правового статусу суб’єктів адміністративного судочинства. У статті розглянуто наукові і нормативно-правові підходи до визначення поняття «суб’єкт адміністративного судочинства», проаналізовано критерії класифікації суб’єктів в адміністративному судочинстві. Правовий статус суб’єктів, які є учасниками адміністративного судочинства, залежить безпосередньо від його законодавчого визначення, але механізми його реалізації пов’язані із функціональними особливостями суб’єктів судового розгляду адміністративних справ.

Адміністративно-правова характеристика судових рішень

У статті доведена актуальність дослідження адміністративно-правової характеристики судових рішень з огляду на сучасне значення розв’язку цієї наукової проблеми, що обумовлюється вираженням правової реальності в межах здійснення правосуддя. Це дасть можливість не лише обґрунтувати розуміння феномену правосуддя як способу реалізації судової влади з точки зору адміністративного права, а й визначити ті напрями, які потребують удосконалення.

Роль судді у процедурі примирення сторін в адміністративному судочинстві України та держав-членів ЄС

У статті здійснено аналіз місця та ролі судді у процедурі примирення сторін в адміністративному судочинстві України та держав-членів ЄС. Встановлено, що в Україні існує проста модель суб’єктного складу примирення сторін в адміністративному судочинстві, котра характеризується певними елементами відносно ускладненої моделі відповідного суб’єктного складу (суддя спонукає сторінони спробувати примиритись, однак, не надає їм певних варіантів примирення, які повинні ними бути розглянуті).

Aдміністративно-правове відновлення прав і свобод громадян в Україні

Відновлення порушених прав і свобод фізичних та юридичних осіб тісно повязано із їхньою охороною та захистом, шляхом реалізації завдань визначених у статтях 1 і 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), а також у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), що свідчить про демократичні конституційні засади розвитку правової системи України з використанням адміністративно-відновлювальних заходів.

Підґрунтя становлення та розвитку адміністративних судів: історико-правовий аспект

Стаття присвячена дослідженню ґенези становлення системи адміністративних
судів в Україні, які є тією складовою судочинства, що забезпечують захист людини і
громадянина у спорі з органами публічної влади.