корупція

Правове регулювання запобігання корупційним проявам в діяльності державної прикордонної служби в Україні в умовах воєнного стану

The article analyzes the legal regulation on the prevention of corruption in the activities of the State
Border Service of Ukraine (SBSU) during martial law. Corruption poses a significant risk to national
security, the efficiency of public resource management, economic development, and the stability of
government. The legal definition of corruption refers to the use of official powers to obtain an unlawful
benefit. In the context of martial law, the DPSU faced increased threats of corruption, in particular when
controlling the state border.

Прозорість як засіб запобігання корупції в державному управлінні

The paper examines the issue of transparency as a tool for preventing corruption in public
administration. The analysis is conducted by analysing the causes of the phenomenon and its
main economic and social effects, in the decision-making processes of the public administration.
Furthermore, the work focuses on the analysis of the main international legislative experiences
and, in particular, the Italian one, which demonstrate the emergence of ‘transparency rights’ in
order to curb administrative mismanagement behaviour (not only offences) and encourage

Боротьба з корупцією в українському публічному секторі: оцінка ефективності антикорупційних стратегій та шляхи подальшого вдосконалення

The article is devoted to the analysis of the effectiveness of anti-corruption strategies in the
Ukrainian public sector and the determination of ways of their further improvement. The main problems
that hinder the successful fight against corruption in the state structures of Ukraine are investigated, and
the existing strategies and their results are analysed. Based on the collected information, specific
recommendations are offered to improve the effectiveness of anti-corruption measures in the public
sector.

Підходи до розуміння корупції у міжнародному та національному законодавстві

В статті проводиться аналіз поняття «корупція» як складного феномену, що негативно впливає на всі аспекти суспільного життя та свідомості, підриваючи основи соціальних цінностей та державного авторитету. Автори звертають увагу на відсутність єдиного визначення корупції у міжнародних документах, що викликає потребу в глибшому аналізі та розумінні корупції.

Причини та форми корупційної взаємодії у сфері освіти

Проблема корупції є важливою для багатьох країн, оскільки саме корупція підриває довіру до уряду, порушує засади верховенства права та законності і веде до соціально-економічної нерівності у державі. Корупційні прояви спостерігаються у різних сферах життя суспільства. Подолання корупції в освітньому середовищі є вкрай актуальною проблемою, оскільки корупція несумісна з основною метою освіти – навчати і спонукати молодь до правильної громадянської позиції, патріотизму, поваги до законів і прав людини.

Кримінально-правова характеристика кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією в Україні

У статті розглянуто кримінально-правову характеристику кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією в Україні. Корупція має високій рівень латентності, вона гальмує реформаторські починання, завдає великої шкоди і негативно відображається на репутації України у міжнародних відносинах. Головний ризик на шляху євроінтеграції полягає у тому, наскільки владні структури, керівництво держави готові виконати свої зобов’язання і відповісти тим очікуванням, які на сьогодні існують у суспільстві.

До питання передумов корупції під час повномасштабної війни в Україні

Запобігання і протидія корупції є одним з основних завдань держави. Слід наголосити на тому, що війна є ще одним приводом для боротьби з цим негативним явищем. На жаль, в Україні недостатній рівень протидії та запобігання корупції, адже, враховуючи дані статистичних досліджень, її масштаби не зменшуються. Тому, органам державної влади необхідно зосередити особливу увагу стосовно вдосконалення механізмів і заходів протидії корупції для забезпечення якісного та безпечного функціонування державної політики задля блага українського суспільства.

Антикорупційні органи, як основні засоби протидії корупції

Розглянуто історію прийняття антикорупційного законодавства щодо створення антикорупційних органів в Україні як основних засобів протидії корупції. З’ясовано, що історія виникнення антикорупційних органів почалася після Революції гідності, коли українське суспільство започаткувало ряд змін, що мали кардинальний вплив на їх створення. Також поштовхами для створення органів антикорупційної діяльності в Україні стали вимоги міжнародної світової спільноти та зокрема зобов’язання України перед ЄС. 

Історико-правовий аналіз адміністративно-правової природи координаційної функції держави щодо протидії корупції

У статті досліджено  та здійснено теоретичне узагальнення  наукової вагомості різноманітних історико-правових поглядів на поняття та ознаки адміністративно-правової координаційної ролі як функції держави на підставі аналізу здобутків у правовій доктрині адміністративного права, розкрито зміст проблем історико-правового та адміністративно-правового забезпечення координації суб’єктів протидії корупції.

Провадження у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією: ключові моменти

У даній статті буде розглянуто ключові моменти та проблемні питання, що стосуються здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Адже відповідальність за корупційні правопорушення і правопорушення, пов’язані з корупцію, та протидія їм за допомогою правоохоронної діяльності продовжує залишатись одним з елементів системи запобігання корупції.