victim

Шляхи вирішення проблеми запобігання кримінальним правопорушенням щодо окремих учасників кримінальних проваджень в Україні

Стаття присвячена шляхам вирішення в Україні проблеми попередження кримінальних правопорушень щодо окремих учасників кримінального провадження, зокрема, свідка і потерпілого, в контексті  забезпечення їх безпеки у кримінальному процесі.

Насильство в сімї: проблеми протидії

Розглянуто проблеми протидії насильства в сімії. Відзначено, що Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» закріплено комплексний підхід у протидії домашньому насильству. Як вбачається із законодавства, перелік спеціально уповноважених органів у галузі запобігання та протидії домашньому насильству є вичерпним. Одним із органів на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству єуповноважені підрозділи органів Національної поліції України.

Правовий статус інституту присяжних у кримінальному судочинстві

У статті проаналізовано правовий статус інституту присяжних у кримінальному судочинстві України. Зазначено, що після здобуття незалежності система правосуддя України фактично перебуває у стані постійного реформування. Внаслідок реформи 2016 року внесено зміни до Конституції України щодо правосуддя, ухвалено нову редакцію Закону України «Про судоустрій і статус суддів». 

Особливості підготовки до допиту потерпілого від  шахрайства

У статті досліджено особливості підготовки до допиту потерпілого від шахрайства,  суть криміналістичних аспектів діяльності під час підготовки до допиту потерпілого,  залежність змісту цього процесу від виду злочину, слідчої ситуації, що склалася, проміжку  часу між прийняттям рішення про проведення допиту і самим допитом.

До питання класифікації учасників кримінального провадження, уповноважених підтримувати обвинувачення в суді

Розглядаються питання учасників кримінального провадження, уповноважених підтримувати обвинувачення в суді. КПК України до сторони кримінального провадження - з боку обвинувачення віднесено слідчого, дізнавача, керівника органу досудового розслідування, керівника органу дізнання, прокурора, а також потерпілого, його представника та законного представника у випадках, установлених КПК України.

Характеристика потерпілого від злочину за кримінальним правом Київської Русі

Досліджено особливості правового статусу потерпілого за кримінальним правом
Київської Русі. Визначено особливості соціально-демографічних якостей потерпілого від
злочину. Проаналізовано закріплення в кримінальному праві Київської Русі особливостей соціальної ролі потерпілої особи. Звернуто увагу на правовий статус
потерпілого та особливості відшкодування йому шкоди.

Захист прав потерпілого під час досудового розслідування

Розглянуто особливості захисту прав потерпілого під час досудового розслі-дування. Потерпілий є учасником кримінального провадження і займає у ньомуцентральне місце. Україна проголошена демократичною, правовою державою і своюдіяльність спрямовує на основі конституційних принципів, зокрема, людину визнанонайвищою соціальною цінністю, а кримінально-процесуальна діяльність повинна самезабезпечувати та захищати цей основний зміст і спрямованість діяльності держави на“захист прав людини”.

The issue of crime prevention in relation to migrants in the decisions of the 12th United Nations Сongress on Combating Crime and Criminal Justice 2010

In 2010, the 12th United Nations Congress on Combating Crime and Criminal Justice was held in Salvador, Brazil. The agenda for the discussion included eight issues, among them issues related to criminal justice measures to combat the smuggling of migrants and trafficking in human beings and 139 links to transnational organized crime, as well as crime prevention and criminal justice measures to combat violence against migrants, migrant workers and members of their families.

Mobbing: concept, essence and issues of criminalization

The article is devoted to the analysis of actions related to the psychological (moral)
persecution of an employee, that is, from the so-called mobbing Typically, mobbing may have
the purpose of forming an employee underestimating their own professional skills, which may
result in the actual inability to effectively perform their professional functions and often
subordination of his will to others (adaptation to the situation), or the emergence of mental or
psychosomatic illnesses. Currently, there is no special rule in Ukraine that would regulate the

Примирення з потерпілим як засіб профілактики адміністративних правопорушень

У статті розглянуто питання примирення винної особи з потерпілим від адміністративного правопорушення. Пропонується авторське бачення застосування у передбачених національним законодавством України випадках примирення в якості одного із заходів профілактичного впливу з метою виховання у громадян доброчесності та законослухняної поведінки за різних життєвих обставин.