У 1968 році на геодезичному факультеті Львівського політехнічного інституту була створена кафедра теорії математичної обробки геодезичних вимірів (ТМОГВ). Першим її завідувачем став д.т.н., професор Г.О. Мещеряков (1969-1991р.р.). Тоді до складу кафедри увійшли доценти Д.П. Верхоломов, П.Т. Бугай, Л.С. Хижак, старші викладачі К.К. Печарський, М.Д. Йосипчук та асистенти І.М. Шоп'як і О.О. Веселовська.
Коло наукових інтересів Г.О. Мещерякова охоплювало космічну та динамічну геодезію, геофізику, астрономію, математичну картографію, прикладну математику. Серед визначних наукових досягнень Г.О. Мещерякова — монографія «Теоретичні основи математичної картографії» (1968). Це єдина з праць українських вчених, яка в 1972 р. була включена до американського списку вибраної світової літератури з математичної картографії.
Та головною заслугою професора Мещерякова було створення у Львові відомої у світі наукової школи з дослідження гравітаційного поля Землі та планет, досягнення якої широко використовуються в космічній геодезії та геофізиці. Серед відомих учнів Мещерякова – проф. П.М. Зазуляк, проф. О.М. Марченко, проф. А.Л. Церклевич, доц. Ю.П. Дейнека.
У 1987 році Г.О. Мещеряков і А.Л. Церклевич видали монографію «Гравітаційне поле і фігура Марса», а в 1994 р. вийшла монографія Г.О. Мещерякова, В.Є. Зінгера, П.М. Зазуляка, М.Ф. Агеєва «Фігури і гравітаційні поля супутників Марса».