правове регулювання

Правове регулювання сфери біоенергетики в Україні

Анотація. Стаття присвячена дослідженню сучасного стану вітчизняного нормативно-правового   регулювання біоенергетики та перспективи його вдосконалення.

Виробництво та використання відновлюваної енергії в різних галузях і секторах переслідує ціль забезпечення енергетичної незалежності та безпеки, декарбонізації, досягнення максимального рівня кліматичної нейтральності тощо. 

Ієрархічна структура як характеристика злочинної організації

Анотація. Злочинні організації є складними та організованими утвореннями, що існують у суспільстві з метою здійснення незаконної діяльності та отримання прибутку за допомогою злочинних методів. Однією з ключових характеристик таких організацій є їхня ієрархічна структура, яка відіграє важливу роль у функціонуванні та стійкості цих груп. Вона дозволяє ефективно розподіляти обов'язки, контролювати діяльність членів і забезпечувати тривалу діяльність організації, незважаючи на зовнішні загрози.

Конвергенція глобалізації правового простору та кіберзлочинності

Анотація. У статті проведений аналіз проявів, поширення та ролі кіберзлочинності у сучасному глобалізованому суспільстві. Глобалізація світу розглядається як результат розвитку інформаційних технологій, особливо при використанні кіберпростору як електронного комунікаційного середовища для поширення інформації по всьому світу.

Концепція прав національних меншин

На самому початку важливо визначити основні компоненти, які складають становлять усю теорію та ідею як таку щодо прав меншин. Поняття меншини виражає те, як правове регулювання відображає існування меншини, що розуміється під поняттям “меншина” та які критерії використовуються для ідентифікації певних соціальних груп як меншин. Щодо визначення поняття “меншина”, то досі не існує загальноприйнятого визначення ні на міжнародному, ні на європейському рівні. Здається, це певна згода щодо деяких окремих елементів визначення, хоча вони не повністю прийняті та інтерпретуються однаково.

Міжнародно-правові стандарти щодо правового регулювання сфери інтелектуальної власності: зарубіжний досвід

Одержання охорони інтелектуальної власності, у різних країнах світу до ХХ століття вважалося не легким завданням, оскільки, законодавче регламентування цьданого процесу досить відрізнялося одне від одного. Саме тому все більше держав бажало систематизувати та виробити єдиний підхід до правового регулювання об’єктів інтелектуальної власності саме на міжнародному рівні.

Правова заборона як метод обмеження політичної влади

Проблематика правових заборон у національному та європейському праві має яскраво виражений міждисциплінарний контент. Сучасне українське середовище, крізь призму якого “пе­ре­ломлюються” (“пропускаються”) правові цінності європейської (євроатлантичної) і загально­людської цивілізацій – принципи, норми, інститути, джерела права, правові процедури тощо, доволі неоднорідне й суперечливе, що не може не відбиватися на особливостях українського права.

Сучасні глобальні проблеми етнонаціональної політики України: на прикладі правового регулювання статусу національних меншин

Стаття присвячена аналізу проблем етнонаціональної політики в сучасних умовах розвитку державності та перспективам удосконалення законодавства в контексті забезпечення належного правового статусу національних меншин.  

Сімейна медіація як модус вирішення спорів у сімейних правовідносинах

У статті проаналізовано місце інституту сімейної медіації у врегулюванні сімейних правовідносин загалом, і сімейних спорів зокрема, обґрунтовано значення та ефективність запровадження цього інституту у правову систему України як альтернативи суду. З’ясовано, що сімейна медіація – це процес вирішення сімейних спорів мирним способом (шляхом порозуміння), в якому незалежна сторона (медіатор) сприяє налагоджує комунікацію між суб’єктами спору та допомагає прийняти зважені рішення, що задовольняє інтереси кожної сторони.

Правові обмеження – специфічний метод правового регулювання

У статті здійснено аналіз семантичної сутності поняття «обмеження» у міждисциплінарному вимірі. Розгляд наукових джерел дає підстави стверджувати, що правове регулювання це  регулювання суспільних відносин, що здійснюється за допомогою права та всієї сукупності правових засобів.

Внутрішньо переміщені особи як особливий об'єкт соціального захисту України

Стаття присвячена дослідженню окремих питань, що стосуються соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні через призму безпекових та економічних аспектів, які є головними для цієї категорії осіб. Підкреслено, що питання міграційних процесів упродовж усіх років незалежності України були доволі гострими для нашої держави.