методологія

Правовий статус особи: методологічно-концептуальний аналіз

Анотація. Стаття присвячена аналізу концептуально-методологічних чинників сучасного розуміння правового статусу особи. Умотивовано, що правовий статус виступає підтримкою та медіатором відносин держави, суспільства та особи в парадигмі правового простору.

Обґрунтовано, що питання трансформації правового статусу особи має синергетично-комбінаторну природу, що зумовлена розширенням його елементного складу, шляхом обов’язкового включення таких елементів як принципи права та законні інтереси та віртуалізацією й глобалізацією суспільної реальності.

Кантові моделі людини: ідеї та методологічні підстави. Рецензія монографії: Козловський, В. (2023). Кантова антропологія: Джерела. Констеляції. Моделі. Київ: Дух і літера. 728 с.

У рецензії розглянуто монографію українського дослідника В. Козловського “Кантова антропологія”. Автор монографії здійснює глибокий і фундаментальний аналіз антропологічної тематики німецького філософа Імануеля Канта. У монографії представлено оригінальний підхід до відкриття візії людини у філософії І. Канта не лише у творах присвячених природі та сутності людини. Український дослідник загалом відкриває усі можливі моделі людини явно чи приховано представлені у тематично відмінних філософських працях І. Канта.

Метаантропологічні парадигми антиномії філософії права

 У антиномійній теорії значне місце відводиться  антропологічним особливостям людини. Таке твердження має місце тому, що людна у праві часто, навіть інколи беззаперечно, зосереджується на тому, що основним для неї є тілесна природа існування. Тоді вся увага  звертається до того, що тілесна поведінка вирішує праведність чи не праведність життя і у цій теорії шукають антиномії, щодо онтологічного результату не приводить.

Чому виникає такий стан?

Методологія синтезу моделей алгоритмічної складової автоматів

Описано етапи синтезу, оптимізації і дослідження математичних моделей алго- ритмічної складової автоматів методом алгебри алгоритмів, декомпозиції і математичної індукції.

There is describe by the stages of synthesis, optimization and study mathematical models of machine algorithmic component by the methods of algorithm algebra, decomposition and mathematical induction.

Конструктивна роль поняття «підхід», «метод», «спосіб» у царині правового знання

Анотація. Розглянуто у науковому-термінологічному і концептуальному розумінні три терміна, що схожі за смислом (цінності позначувальних явищ) і значенням (за характером цих явищ). Це - «підхід», «метод» і «спосіб».

Оцінювання ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства (на прикладі ПрАТ «Могилів-Подільський консервний завод»)

Для українських підприємств сьогодні, в умовах війни, активізація ЗЕД та підвищення її ефективності є критично важливими завданнями. У статті здійснено дослідження різних підходів до оцінювання ефективності та результативності ЗЕД підприємств. На прикладі ПрАТ «Могилів-Подільський консервний завод» продемонстровано застосування пропонованої методики оцінювання ефективності ЗЕД із оптимізацією системи критеріїв і показників аналізу, а також пошуку резервів підвищення експортного потенціалу, і відповідно й ефективності експортної діяльності загалом.

Сучасні концепції некласичної та постнекласичної методології пізнання в контексті дослідження запобігання (протидії) кримінальним правопорушенням щодо учасників кримінального провадження

Стаття присвячена проблемі дослідження сутності методології як науки в цілому, так і окремих проблем сучасної методології досліджень, зокрема, в галузі кримінально-правової та кримінологічної науки,  зокрема, на основі  некласичних та постнекласичних підходів в методології в контексті дослідження окремих кримінологічних проблем запобігання вчиненню кримінальних правопорушень щодо учасників кримінального провадження.  Звернуто увагу, що  виявлення цілої низки методологічних проблем (в тому числі й у сфері кримінологічної науки)  стало каталізатором появи великої кількості теоретичних дослідж

Планування витрат на забезпечення якісних параметрів продукції підприємства в умовах зовнішньоекономічної діяльності

Досліджено проблеми планування витрат на забезпечення якісних параметрів про- дукції підприємства в умовах зовнішньоекономічної діяльності. Виявлено причини введення ключових принципів управління якістю у технологію планування витрат на забезпечення якісних параметрів продукції. Сформовано рекомендації щодо введення планування асортиментної політики на основі градації витрат і якісних параметрів продукції на підприємстві в умовах зовнішньоекономічної діяльності.

Обрані проблеми методології системного інжинирінгу у проєктуванні транспортних систем

Представлено обрані проблеми методології системного інжинірингу у проєктуванні транспортних систем. Обговорювані методологічні проблеми сформовані на прикладі концептуального проєкту міської залізниці. Системний опис транспортного проекту наведено відповідно до принципів, що використовуються в системному інжинірингу. Описаний кейс стосується методології проектування концепції залізничної транспортної системи. У наведеному прикладі основною проблемою є розробка документу під назвою «Концепція міської залізничної системи (CoMRS) у міському районі Metropolis», який у Польщі подається як GZM.