У науковому журналі « Транспортні технології» публікуються лише оригінальні та анонімно рецензовані статті (на основі позитивних рецензій).
Усі роботи перевіряються на наявність плагіату у системі «Unicheck». Неприйнятними є будь-які види плагіату.
Правила для головного редактора, відповідального секретаря та редакційної колегії
- Головний редактор та відповідальний секретар відповідають за прийняття надісланих статей з огляду на наявні у них наукову новизну, актуальність, концептуальну розвиненість та відсутність копірайту і плагіату.
- Головний редактор, відповідальний секретар та будь-який член редакційної колегії не має права поширювати інформацію про автора (авторів) статті іншим особам.
- Головний редактор та редакційна колегія визнають свободу дослідницьких підходів, ідей, теорій, методологічну різноманітність, яку демонструють автори надісланих статей без жодної расової, політичної, етнічної, статевої, ґендерної тощо, дискримінації.
- Головний редактор, відповідальний секретар та будь-який член редакційної колегії не може використовувати відхилені статті для власних цілей.
- Головний редактор, відповідальний секретар та редакційна колегія зобов’язуються в об'єктивному і справедливому оцінюванні представлених рукописів та запобіганню будь-якого фактичного чи потенційного конфлікту інтересів між учасниками цього процесу.
- Редактор та рецензенти повинні в найкоротші терміни розглядати рукописи, представлені до публікації.
- Рукописи статей представлені редактором журналу, відповідальним секретарем або членом редакційної колегії не можуть розглядатися ними самостійно, а повинні делегуватися будь якій іншій кваліфікованій особі.
Правила для авторів
- Всі автори, які подають рукописи статей до наукового журналу «Транспортні технології», усвідомлюють, що несуть відповідальність за новизну і достовірність результатів; гарантують, що всі співавтори, які працювали над статтею є справді співавторами.
- Авторам забороняється подавати до розгляду раніше опубліковану статтю (наприклад, переклад статті, яка вже опублікована іншою мовою).
- Одночасне подання рукописів до більш ніж одного журналу не допускається.
- Автори повинні чітко представити свої результати досліджень та об’єктивне їх обговорення і оформлення згідно з вимогами до наукових статей журналу.
- Рукописи статей потрібно подавати у редакцію журналу в електронній формі (на CD- чи DVD-диску або надіслати на електронну пошту редакції: tt.journal@lpnu.ua). До друку приймаються статті написані виключно англійською мовою.
- Використані методи в дослідженнях, повинні бути докладно представлені в роботі так, щоб інші дослідники могли детально проаналізувати та відтворити роботу. При цьому вказуються будь-які небезпечні прояви та ризики, які пов’язані з проведеними дослідженнями.
- У рукописі повинна бути розкрита інформація про будь-які фактичні або потенційні конфлікти інтересів, які можуть вплинути на результати досліджень або їх інтерпретацію. Про потенційні конфлікти інтересів автори повинні повідомити редакцію.
- Запозичені фрагменти або твердження з інших джерел повинні бути оформлені з обов‘язковим зазначенням автора і першоджерела. На запозичені дані або зображення у статті, потрібен дозвіл від власника авторських прав.
- Якщо після публікації своєї статті авторами виявлені помилки і неточності, вони повинні негайно довести це до відома редколегії журналу для вживання відповідних заходів.
- У наукових рукописах заборонена наявність плагіату у будь-яких його проявах: копіювання та/або перефразування чужого тексту, ідей, зображень тощо. Плагіат є неетичним та неприйнятним. Виявлення порушень на основі здійснення перевірки на плагіат призводить до відхилення редакцією такого рукопису.
Правила для рецензентів
- Рецензент аналізує та оцінює рукопис статті, щодо її актуальності, структурованості, відповідності наукового напряму журналу.
- Всі статті повинні розглядатися як конфіденційний матеріал, а рецензенту забороняється напряму спілкуватися з авторами статті щодо її матеріалу.
- Рецензент не повинен оцінювати рукопис, з автором або співавторами якого він має особисті та/або професійні зв'язки. Це може призвести до конфлікту інтересів або вплинути на об’єктивну оцінку рукопису. У разі ймовірних проявів конфлікту інтересів, рецензент зобов’язаний повідомити про це редколегію.
- Рецензент повинен бути фахівцем у галузі до якої відноситься науковий журнал та рукопис статті. У випадку невпевненості рецензента у кваліфікації стосовно певного виду досліджень, він зобов’язаний повідомити про це редколегію.
- Рецензент стосовно матеріалу аналізованої статті зобов’язаний комунікувати винятково з головним редактором та/або відповідальним секретарем журналу.
- Фахівці, які здійснюють рецензування рукописів статей, повинні ставитись неупереджено до матеріалів роботи. Вони повинні зважати на інтелектуальну незалежність авторів.
- Рукопис статті, який підлягає рецензуванню, вважається конфіденційним документом. Рецензенту забороняється показувати рукопис або його обговорювати з іншим особам, за винятком особливих випадків, коли рецензент потребує певної спеціальної консультації. Про такі випадки, рецензент повідомляє редколегію.
- На основі проведеного аналізу рукопису, рецензент робить висновок про те, що стаття може:
- бути опублікована без перегляду;
- бути опублікована з незначним переглядом;
- бути опублікована з істотним доопрацюванням;
- не може бути опублікована у цьому журналі.
У разі потреби доопрацювання, перегляду або відхилення статті, рецензент наводить коментар, у якому обґрунтовує прийняте ним рішення. Він може висловити побажання, після якого стаття може бути прийнята до друку.
- Рецензент повинен бути об'єктивним та інформувати головного редактора чи відповідального секретаря щодо виявлених недоліків у рукописі статті.
- Рецензент повинен своєчасно надати відгук згідно з встановленою формою.