державне управління

Розвиток інформаційного суспільства: правові наслідки та виклики для публічного управління

Розглянуто феномен інформаційного суспільства та його вплив на розвиток системи публічного управління. Здійснено аналіз ролі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у трансформації суспільних відносин і правового регулювання, а також визначено ключові виклики, що виникають у зв’язку з цифровізацією. Особливу увагу присвячено питанням інформаційних та цифрових прав людини, які виникають в умовах інтеграції ІКТ у всі сфери суспільного життя.

Про ознаки і категорії адміністративного права

Серед тенденцій розвитку національного адміністративного права України три­ва­лий час надається увага: загальнотеоретичним питанням реформування адміністра­тивного права, що пов’язано з Європейським вибором розвитку України; розглядам питань, які характеризують види, форми і способи публічного управління та його складові частини; конституційному закріпленню адміністративно-правового статусу людини і громадянина у відносинах з державою (насамперед з публічною адміністрацією); розвитку надання управлінських послуг фізичним і юридичним особам з метою забез­печення їх інформованості про доступ

Anti-Corruption Mechanisms in the Antiquity Era and Their Effectiveness

Корупція, як одна з найбільш стійких соціальних патологій, супроводжує людство з мо­менту зародження перших цивілізацій. Вона виникла одночасно з появою суспільної ієрархії, адміністративного управління та розподілу ресурсів, стаючи невід’ємною частиною взаємовід­носин між владою і суспільством. У стародавніх державах корупційні практики були настільки поширеними, що багато вчених розглядають їх як один із системних чинників, що впливали на розвиток політичних і правових інститутів.

Феномен сучасного публічного управління: деякі теоретичні підходи до проблеми розвитку в умовах інформаційного суспільства (правовий аспект)

У статті, підготовленій на стику теорії права, адміністративного права і науки дер­жавного управління, запропоновано авторський погляд на розвиток публічного управ­ління у сучасних умовах інформаційного суспільства.

The National Bank of Ukraine as an Subject of the Administration of Trade in Currency Values

Стаття присвячена визначенню особливостей функціонування валютного ринку у сучас­них умовах, аналізу наявних викликів та загроз, зумовлених військовими діями, еконо­мічним становищем держави, діяльності суб’єктів, що відіграють важливу роль в публічному адміні­струванні банківських та фінансових правовідносин. Представлено ґрунтовний аналіз особ­ливостей реалізації Національним банком України функцій у сфері публічного адміні­стру­вання торгівлі валютними цінностями.

Прозорість як засіб запобігання корупції в державному управлінні

У статті розглядається питання прозорості як інструменту запобігання корупції в дер­жав­ному управлінні. Аналіз проводиться шляхом за допомогою аналізу причин виникнення цього явища та його основних економічних і соціальних наслідків у процесах прийняття рішень в органах державного управління. Крім того, робота зосереджена на аналізі основного міжнародного законодавчого досвіду, зокрема, італійського, який демонструє появу “ "прав на прозорість" ” з метою стримування адміністративних зловживань (а не лише злочинів) та заохочення доброчесної поведінки.

Система публічного адміністрування торгівлі валютними цінностями

Стаття присвячена визначенню системи публічного адміністрування торгівлі валютними цінностями, проблемі теоретичного обґрунтування її елементів, основних видових проявів адміні­стрування цієї сфери, дослідженню суб’єктів реалізації функцій адміністрування, дослідженню чинного законодавства, що регламентує цю сферу публічно-правових відносин. 

Адміністративний договір в правовій сфері

У цій статті ми розглянемо роль і значення адміністративних угод в сучасній юридичній практиці. Розглядається концепція адміністративних контрактів, її основні аспекти та вплив на відносини між державними установами, громадянами та підприємствами. Особлива увага приділяється правовому регулюванню адміністративних договорів, їх видам і процедурі їх укладення.

Тенденції децентралізації публічного управління: сучасний стан та перспективи розвитку

В статті розглядається сучасний стан та перспективи розвитку децентралізації публічного управління як передачі управлінських функцій і повноважень центральних органів влади на місцевий рівень управління. У статті підкреслюється, що українська децентралізація, незважаючи на те, що проходить випробування війною, отримала бездоганну оцінку від Єврокомісії, що передувала наданню нашій державі статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Особливості національної безпеки України в період воєнного стану: цілі, виклики та стратегія

Анотація. Наведена наукова стаття присвячена удосконаленню державного управління в сфері національної безпеки України, відповідним цілям, викликам в період воєнного стану в Україні. Систематично проаналізовано суть поняття «національна безпека», його складові та впливові фактори, а також поняття «система забезпечення національної безпеки».