моделювання

MODELING OF PROPERTY EVALUATION OF SYSTEM-ORIENTED MEASURING INSTRUMENTS

The main purpose of system-oriented measuring instruments (MI) is to ensure automated collection, processing, analysis and transmission of measurement data as part of complex information and measurement systems. Such MI are used in automated production systems, intelligent measuring systems, in the control of technological processes and in conducting scientific research, etc. The main properties of system-oriented MI are provided by a combination of modern hardware, powerful digital processing algorithms and integration into automated systems.

Моделювання інформаційних технологій підтримання освітнього процесу осіб з особливими освітніми потребами

У статті розглянуто підходи до розроблення та застосування інформаційних технологій для підтримання освітнього процесу осіб із особливими освітніми потребами. Запропоновано концептуальну модель, що об’єднує сучасні інформаційні та комунікаційні технології, методи штучного інтелекту, математичні моделі для персоналізації навчання та врахування індивідуальних особливостей учасників освітнього процесу. Розглянуто специфічні вимоги до інклюзивного середовища, зокрема врахування когнітивних, сенсорних та комунікаційних особливостей учнів.

Синтез макромоделі симулятора віртуальних сигналів адаптивної акустики

Робота присвячена розробленню макромоделі симулятора віртуальних сигналів адаптивної акустики Data@Sim на основі методу формальної аналогії. Представлено структуру моделювання електроакустичних процесів у задачах адаптивної акустики та підходи до уніфікації досліджень електричних та акустичних сигналів. Запропоновано алгоритм синтезу віртуальних сигналів, що враховує часові параметри поширення та загасання звукових хвиль, шумові та інтерференційні ефекти.

МОДЕЛЮВАННЯ ТА ПРОТОТИПУВАННЯ АКУСТОФЛЮЇДНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ РОЗДІЛЕННЯ МІКРОЧАСТИНОК

У статті представлено результати чисельного моделювання та експериментального прототипування акустофлюїдної мікроканальної системи для розділення зважених у рідині мікрочастинок. На основі побудованої двовимірної моделі досліджено вплив геометричних і фізичних параметрів пристрою на формування акустичного поля в мікроканалі та ефективність процесу розділення частинок різних типів. Особливу увагу приділено конфігурації зустрічно-штирьових перетворювачів (ЗШП), ширині каналу, товщині п’єзоелектричної підкладки та відстані ЗШП від каналу.

ДОСЛІДЖЕННЯ УПРАВЛІННЯ НАДІЙНІСТЮ ТА ВІДМОВОСТІЙКІСТЮ В ІНФОКОМУНІКАЦІЙНИХ МЕРЕЖАХ: МОДЕЛЮВАННЯ ТА ТЕСТУВАННЯ ПРОТОКОЛІВ РЕЗЕРВУВАННЯ ШЛЮЗІВ ЗА ЗАМОВЧУВАННЯМ

Стаття присвячена дослідженню механізмів управління надійністю та відмовостійкістю в інфокомунікаційних мережах, зосереджуючись на моделюванні та тестуванні протоколів резервування шлюзів. У роботі розглянуто протоколи VRRP (Virtual Router Redundancy Protocol) та GLBP (Gateway Load Balancing Protocol), які забезпечують безперервну роботу мережі у випадку відмови основного шлюзу. Метою дослідження є порівняльний аналіз цих протоколів з використанням віртуальних середовищ EVE-NG та Containerlab, а також їх тестування на фізичних та віртуальних пристроях.

ДИСКРЕТНА АПРОКСИМАЦІЯ У ЗАДАЧАХ РОЗМІЩЕННЯ ВЕКТОРНИХ ГРАФІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ НА ПЛОЩИНІ

У статті розглянуто новий підхід до пошуку можливих варіантів розміщення векторних об'єктів на площині на основі дискретної апроксимації. Запропонований метод дозволяє значно зменшити обчислювальну складність задачі за рахунок перетворення векторних зображень у дискретну форму, представлену у вигляді піксельної сітки. Це забезпечує швидшу перевірку перетинів між об'єктами шляхом аналізу зайнятих елементів сітки, що спрощує процес моделювання розміщення графіків.

МЕТОД РЕКОНСТРУКЦІЇ 3D МОДЕЛЕЙ ЗА ЗОБРАЖЕННЯМИ: ПРИКЛАД З ВИКОРИСТАННЯ ДРОНУ SHAHED 136

В статті описано метод реконструкції 3D-моделей із зображень: кейс з використанням дрона Shahed 136. Проведено дослідження розмірно-пропорційних характеристик моделі. Розглянуто основні етапи побудови моделі. Наведено структурну схему програми трансформації перспективи зображення. Діаграма, наведена в статті, візуалізує кроки, необхідні для виконання трансформації зображення, включаючи вибір точки, обчислення та створення остаточного зображення.

РОЗРОБКА ПРОГРАМИ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ПРОСТОРУ КОЛАБОРАТИВНОГО РОБОТА

У статті представлено розробку програмного забезпечення для моделювання та імітації робочого простору колаборативного робота з урахуванням присутності людей. Це важливий крок у створенні безпечних та ефективних роботизованих систем у рамках концепції Industry 5.0. Проблема породжена необхідністю забезпечення безпеки під час взаємодії робота з оператором, що актуально для сучасних виробничих процесів з високою участю людини.

ВИКОРИСТАННЯ ARIMA МОДЕЛЕЙ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО РІВНЯ ЗЛОЧИННОСТІ В УКРАЇНІ

Crime rate forecasting is a critical element in the development of strategies for sustainable socio-economic growth in a rule-of-law state. Accurate forecasting becomes particularly important in times of economic instability and geopolitical crises, as is the case in Ukraine. This article explores the problem of constructing and applying autoregressive integrated moving average (ARIMA) models to predict the total number of crimes committed in Ukraine.

Predicting the Duration of Treatment Using Personalized Medical Data

The article describes the problem of data personalization by identifying the individual characteristics necessary to solve the personalization problem. The essence of the researched problem of personalization and the solution of tasks of the estimated correlation between individual characteristics and the solution using the forecasting model has been also highlighted.