Україна

ПОЛЬСЬКИЙ МЕДІАЛАНДШАФТ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ КРІЗЬ ПРИЗМУ УКРАЇНСЬКИХ ПИТАНЬ

Ця стаття є результатом дослідження про розвиток польського медіаландшафту, з особливим акцентом на висвітленні українських питань. Спираючись на мультидисциплінарний підхід, дослідження розглядає тенденції, виклики та перспективи, які формують наративи польських медіа в контексті геополітичної близькості та історичних зв’язків між Польщею та Україною. Аналіз містить контент-аналіз основних польських медіа, дослідження аудиторії та порівняльні оцінки традиційних і цифрових ЗМІ.

ВЗАЄМОДІЯ ЕКОНОМІКИ ТА МЕДІА: КЛЮЧОВІ ТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ

Економічна журналістика слугує критичним мостом між складними економічними концепціями та громадським розумінням, відіграючи ключову роль у формуванні сприйняття, впливаючи на рішення та сприяючи інформованому дискурсу. У цій статті розглядаються основні теми економічної журналістики, зокрема фінансові тенденції, ринкова динаміка, державна політика та вплив глобальних економічних подій.

Розробка концепції системи виявлення та знешкодження БПЛА з використанням дронів-перехоплювачів

Наведено концепцію програмно-апаратного комплексу для виявлення та знешкодження безпілотних літальних апаратів (БПЛА) за допомогою дронів- перехоплювачів. Запропонована система використовує пасивні радари, які поєднують різні фізичні принципи виявлення, такі як акустичний, радіо- та оптичний. Отримані дані об’єднуються для точного визначення координат цілі у повітряному просторі. Розрахунки координат цілі виконуються на основі геометричних моделей сфери та сфероїда, що забезпечують похибку не більше ніж 0,3%.

Стан формування менторингових систем підприємств в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів

Дослідження стану формування менторингових систем підприємств в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів реалізовано шляхом специфікації та формування профілів менторингових програм у ЄС та Україні. Складовими профілів менторингових систем визначено: системні компоненти; користувачів; процеси; дані. Специфікацію профілів рекомендовано реалізувати шляхом бінарних відповідей на поставлені питання за кожною із їх складових.

Зовнішня торговельна позиція України у ЄС: вивчення тенденцій зміни у період дії воєнного стану

В умовах поглиблення процесів європейської інтеграції, у статті здійснено аналізування основних зовнішньоторгових партнерів України. З метою вивчення тенденцій зміни зовнішньої торгівлі у період дії воєнного стану, у статті використано 3 аналітичні періоди: І кв. 2020 р., І кв. 2022 р., І кв. 2024 р. Для формування груп зовнішньоторгових партнерів використано кластерний аналіз, який реалізовано у SPSS від IBM.

Сучасні деформації земної кори території України за даними ГНСС-мереж GEOTERRACE ТА SYSTEM.NET

У роботі проаналізовано сучасні тенденції горизонтальних та вертикальних зміщень території України за даними ГНСС-мереж GeoTerrace та System.Net, включно з побудовою відповідних карт рухів та з виділенням зон деформацій верхнього шару земної кори. Об’єктом дослідження є горизонтальні та вертикальні деформації верхнього шару земної кори. Метою є виявлення та аналіз деформаційних зон на території України.

ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ В ЄВРОПЕЙСЬКІ ЛАНЦЮГИ ДОДАНОЇ ВАРТОСТІ: МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ СКЛАДНОСТІ

Досліджено сучасні тенденції інтеграції України в європейські ланцюги доданої вартості та виявлено її особливості протягом останніх років (2000-2021 рр.). На основі останніх досліджень та публікацій щодо глобальних ланцюгів доданої вартості (ГЛДВ) можна сформулювати гіпотезу про те, що в післявоєнний період Україні доцільно інтегруватися в європейські ланцюги доданої вартості шляхом трансформації галузевої моделі розвитку, яка забезпечить статус глобального та конкурентоспроможного актора у світовій та європейській економіках.

КРЕАТИВНІ ПІДХОДИ ДО ПРОСУВАННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ ТА ТУРИЗМУ ЧЕРЕЗ СУЧАСНІ СУВЕНІРИ

Обґрунтовано важливість розвитку туризму в Україні через створення та просування українських сувенірів, які є важливим елементом збереження культурної спадщини країни. Доведено роль сувенірів, як символічних атрибутів для туристів і ефективних інструментів для збереження національних традицій. Запропоновано інноваційні підходи до просування української культурної спадщини через створення сучасних сувенірів. У центрі уваги – збереження національної ідентичності та популяризація культурних цінностей шляхом використання сучасних технологій, дизайну та маркетингу.

БІОФІЛІЙНИЙ ДИЗАЙН: ШЛЯХ ДО ВІДНОВЛЕННЯ ТА СТАЛОГО МАЙБУТНЬОГО МІСТ УКРАЇНИ

У статті розглянуто актуальність біофілійного підходу у процесі відбудови міського середовища в Україні після війни. Біофілійний дизайн, який передбачає інтеграцію природних елементів в архітектурні рішення, стає важливим інструментом не тільки для створення сталих і екологічно збалансованих міст, але й для покращення психологічного здоров’я мешканців.

Роль індустріальних парків та складської логістики у контексті відновлення економіки України

Досліджено проблеми та можливості розвитку індустріальних парків та складської логістики в Україні після повномасштабного вторгнення. Проаналізовано сучасний стан індустріальних парків, розташованих на території України у 2023 році, зокрема їх географічне розташування та фінансові можливості. Вивчено вплив війни на розвиток цієї галузі та ідентифіковано основні проблеми. Також запропоновано перспективні напрями розвитку індустріальних парків та складської логістики після закінчення війни.