Релігія і право: взаємовплив і взаємозв’язок. Частина друга.

2022;
: 43-50

Kelman M., Sivulya T. "Religion and law: mutual influence and interconnection. Section two."

Національний університет “Львівська політехніка”, Навчально-науковий інститут права та психології
King Danylo University

Стаття присвячена визнанням неможливості зникнення феномену релігійності у суспільстві та  очевидним фактам  впливу релігії на процеси становлення й розвитку права.

Аналіз багатьох історичних джерел дає переконливо твердити, що саме релігія є насправді духовною колискою права.

Обгунтовано, що для ініціювання правового спілкування необхідн три речі: знання права (інтелектуальний елемент), діяльність (вольовий елемент), і – поза сумнівом – свідомість (духовний елемент). Зрештою тільки духовне  ідентифікує два перші.

Тільки  духовна складова  наповнює «юридичним світлом»,  змістом, метою, духом закону, правовим зв'язком, гарантує їх від перетворення у кращому випадку на  формальну схему, у гіршому – на кримінально правовий хаос, а саме  право – не право.

1. Pidruchnyk : Kelman M. S. Zahalna teoriia prava : pidruchnyk / M. S. Kelman, V. M. Stratonov. Vyd. 6-te, dop. Kherson : OLDI-PLIuS, 2020. 742 p.

2. Mark Tulii Tsitseron. (2020). Pro zakony. Pro derzhavu. Pro pryrodu bohiv / Pereklad z latyny Volodymyra lytvynova. Lviv : Apriori, 2020. 392 p.

3. Ilin I.O. (1918). Sobr.soch.v 10-t.M., T.2.P.381.

4. Kononovych-Horbatskyi Y. (2014). Mohylianskyi Orator / Per. z latyn. Vitaliia Masliuka. K. : Mediievist, 152 p.

5. Dostoievskyi Fedir Mykhailovych. (2006).  Universalnyi slovnyk-entsyklopediia. 4-te vyd. K. : Teka.

6. Florenskyi P. (1977). Kult relyhyy  y  kultura. Bohoslovskye trudы. M. Sb. 17. P.166.